Kto ostatni świętuje Nowy Rok? Gdzie Nowy Rok ostatni?

Kto ostatni świętuje Nowy Rok? Gdzie Nowy Rok ostatni?

Wiele osób dobrze wie, które państwo jako pierwsze świętuje nadejście Nowego Roku, to opisywane przez nas Kiribati ale nie każdy wie gdzie Nowy Rok jest jako ostatni. Które państwo świętuje Nowy Rok jako ostatnie? Gdzie Nowy Rok nadchodzi najpóźniej? Sprawdźmy 2021!

 

Pierwszym państwem w którym nastaje Nowy Rok jest oczywiście Kiribati. Kto świętuje ostatni? Jeśli zastanawiacie się gdzie Nowy Rok 2021 nastanie najpóźniej to mamy dla Was odpowiedź.
 
Terytoria, które świętują nadejście Nowego Roku jako ostatnie to terytorium niewielkich wysp należących do Stanów Zjednoczonych.
 
Nowy Rok najpóźniej zagości na dwóch wyspach na Oceanie Spokojnym – niezamieszkałej wyspie Howland oraz wyspie Baker. Obydwie z nich są nieinkorporowanymi terytoriami Stanów Zjednoczonych. To niezamieszkałe wyspy. Tutaj Nowy Rok nadejdzie dopiero gdy w Polsce będzie już 13:00 1 stycznia 2021 roku!
 
Jakie zamieszkałe tereny jako ostatnie świętują Nowy Rok? Nowy Rok najpóźniej zagości na innym terytorium amerykańskim. Jako ostatnie zamieszkałe miejsce na Ziemi Nowy rok świętuje Samoa Amerykańskie na wschodniej części Wyspy Samoa. Nowy Rok na Samoa nadejdzie 11 godzin później, niż w Polsce.

 
Polecamy również: