Czy apartamenty są otwarte? Czy wynajem działa? Styczeń 2021

Czy apartamenty są otwarte? Czy wynajem działa? Styczeń 2021

Rząd wspaniałomyślnie zadbał o nasze zdrowie i zakazał działania hoteli czyniąc teoretycznie niemożliwym wyjazd na Sylwestra w góry i wyjazd na ferie. Czy oznacza to, że nie da się pojechać na ferie? Czy hotele działają? Nie ale Polacy już nie z jedną władzą sobie poradzili. Sprawdźmy więc czy apartamenty są otwarte? Czy działa wynajem mieszkań na dni? Czy da się jechać na wczasy mimo kłód rzucanych pod nogi przez rządzących?
 
Aktualizacja: Czytelnicy donoszą, że support serwisów z ogłoszeniami odmawia wykonywania rezerwacji ale istnieją też inne miejsca w których można znaleźć ogłoszenia na wynajem apartamentów u dalekich członków swojej rodziny ;).
 

Hotele w teorii nie działają. Postanowiliśmy sprawdzić czy otwarte są apartamenty i mieszkania na wynajem dostępne dla turystów za pośrednictwem popularnych porównywarek takich jak Airbnb czy Booking.com. Co się okazało? Czy apartamenty są otwarte? Czy można je wynajmować? Czy w styczniu 2021 działają apartamenty?
 
Szybki rzut oka na możliwość wynajmu mieszkań i apartamentów w Polsce daje błyskawiczną odpowiedź. Na szczęście da się znaleźć czynne apartamenty i domki letniskowe za pośrednictwem popularnych platform internetowych. Wygląda więc na to, że apartamenty nie są zamknięte i można je wynajmować.
 
Próbowaliśmy wynająć apartament na styczeń na ferie 2021 roku w Krakowie i strona serwisu z apartamentami działała w taki sam sposób jak w każdym innym okresie. Jeśli nie jesteście fanami wyjazdów do hoteli to w obecnej “normalności” serwowanej nam przez rządzących i tak da się wyjechać na ferie i Nowy Rok.
 
Kwestią sporną już pozostaje pytanie: po co. W czasach gdy kawiarnie i restauracje zeszły do gastronomicznego podziemia, nie da się iść na normalne zakupy w galerii handlowej, do kina, ani nawet pojeździć na stoku wyjazd do Polski racze się nie opłaca. Lepiej poszukać innego kraju w którym działa gastronomia i stoki, pamiętając by nie wracać do Polski przez zewnętrzną granicę Unii Europejskiej bo inaczej czeka Was kwarantanna oraz nie wracać transportem zorganizowanym tylko własnym środkiem transportu.

 
Polecamy również: