Ile jest pomników Jana Pawła II w Krakowie? Pomniki JP2 Kraków

Karol Wojtyła, czyli późniejszy papież Jan Paweł II, był jednym z największych Polaków w historii świata. Wielu turystów wybierających się do Krakowa zastanawia się ile jest pomników Jana Pawła II w Krakowie. Jakie są pomniki? Gdzie są pomniki Jana Pawła II w Krakowie?

Ile jest pomników Jana Pawła II w Krakowie? Dokładną liczbę pomników Jana Pawła II w Krakowie dość ciężko ustalić. Można jednak spróbować. Ile jest pomników?

Pierwszym pomnikiem Jana Pawła II była odsłonięta w 1980 roku rzeźba Jana Pawła II długa Jole Sensi Crodi ustawiona w Pałacu Biskupim. Kolejną ustawiono przed kościołem św. Maksymiliana Kolbego na os. Tysiąclecia w czasie pielgrzymki w 1991 roku.

Kolejne pomniki Jana Pawła II w Krakowie to pomnik z kościoła Dobrego Pasterza przy ul. Dobrego Pasterza z 1998 roku oraz rzeźba z Parku Strzeleckiego z 2000 roku. W tym samym roku odsłonięto też popiersie Jana Pawła II w Parku Jordana ale to popiersie, a nie pomnik.

Seminarium ks. Zmartwychwstańców w Krakowie znajduje się pomnik Jana Pawła II. Kolejny pomnik to pomnik z 2005 roku ustawiony na Cmentarzu Rakowickim, a jeszcze następny stanął w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w 2006 roku.

W 2007 roku przed popularnym kościołem “na Skałce” ustawiono kolejny pomnik Jana Pawła II, a rok później odsłonięty został posąg Jana Pawła II będący częścią Ołtarza Trzech Tysiącleci.

Kolejne pomniki Jana Pawła II ustawione w 2008 roku to pomnik w kaplicy św. Małgorzaty i św. Judyty na Salwatorze, gigantyczny i budzący respekt pomnik Jana Pawła II na Wawelu oraz pomnik przed opactwem w Mogile.

W 2009 roku stanął pomnik Jan Paweł II Wiatr Nadziei w Nowej Hucie przed kościołem Arka Pana. Kolejny pomnik Jana Pawła II znajduje się w Centrum Jana Pawła II. Jeszcze jeden pomnik stoi w Bibliotece UP JPII w Krakowie.

W Krakowie znajdują się też popiersia Jana Pawła II, a w Szpitalu Dziecięcym w Prokocimiu jest drewniana figura Jana Pawła II. W wielu miejscach w mieście są też tablice pamiątkowe poświęcone Janowi Pawłowi II.

Podsumowanie: ile jest pomników Jana Pawła II w Krakowie? Obecnie wymienić można minimum 15 pomników, a także liczne popiersia Jana Pawła II w Krakowie.

Polecamy również: