Czy w Egipcie można latać dronem? Drony w Egipcie

Wokół fotografowania i latania dronem w Egipcie narosło wiele mitów. Wielu turystów wciąż nie wie jak wygląda sprawa latania dronem w Egipcie. Czy w Egipcie można latać dronem i robić zdjęcia z powietrza? Czy do Egiptu można wziąć drona? Czy drony są legalne? Sprawdźmy to!

 

Nie ma lepszej pamiątki z wakacji niż film nagrany z dobrej jakości drona przedstawiający największe atrakcje i zabytki. Jeśli marzycie o uwiecznieniu przelotu nad piramidami w Gizie albo nad plażami w Hurghardzie to nie mamy dla Was zbyt dobrych wiadomości. Marzeń raczej nie uda się spełnić. Dlaczego? Latanie dronem technicznie nie jest nielegalne w Egipcie. Wymaga zdobycia specjalnego pozwolenia. Pozwolenia o które trzeba starać się w ambasadzie jeszcze przed wyjazdem i którego praktycznie nie da się zdobyć.
 

Jeśli chcecie zobaczyć jak wygląda Egipt z drona to pozostają filmiki takie jak ten poniżej.
 

 
Co więcej – jeśli nie macie stosownego pozwolenia to nie próbujcie nawet przywozić dronów do Egiptu. Import dronów lub przywiezienie podobnego sprzętu może skończyć się poważnymi konsekwencjami wśród których zarekwirowanie sprzętu (którego raczej nie odzyskacie) będzie tą najmniej poważną.
 
Jeśli jakimś cudem przeszmuglujecie dron do Egiptu to nawet nie próbujcie go używać. Patrole policji i wojsko widoczne są w całym kraju i zapewne szybko zwrócą na Was uwagę.
 
Podsumowanie: w żadnym wypadku nie bierzcie dronów do Egiptu i nie próbujcie nimi latać. Jedynym łatwym sposobem na zdjęcia z wysoka jest na przykład lot balonem nad Luksorem, wyjście na ostatnie piętro wysokiego hotelu jak chociażby Grand Nile Tower do restauracji Revolving Restaurant lub pójście do restauracji na szczycie Cairo Tower.

 
Polecamy również: