Proszowice jaki to powiat? Miejscowości i gminy w proszowickim

Mieszkańcy wielu polskich powiatów i gmin od pewnego czasu zdecydowanie częściej interesują się ich granicami i wchodzącymi w skład miastami czy gminami. Jaki to powiat w Proszowicach? Jakie są gminy w powiecie są Proszowice, Koszyce czy Nowe Brzesko? Jakie miejscowości i gminy są w nim?
 
Jeśli mieszkacie koło Krakowa i interesują Was sąsiednie powiaty do poza powiatem krakowskim z miasta blisko jest do strefy powiatu proszowickiego. To dość niewielki powiat. Powiat proszowicki ma powierzchnię nieco ponad 414 kilometrów kwadratowych. Jakie miasta obejmuje powiat proszowicki? Znajdują się w nim miasta Koszyce, Nowe Brzesko oraz oczywiście Proszowice, jak sama nazwa wskazuje.
 
Powiat proszowicki to również gminy miejsko-wiejskie – Koszyce, Proszowice i Nowe Brzesko oraz gminy wiejskie Koniusza, Pałecznica oraz Radziemice. Jeśli więc zastanawiacie się jaki jest powiat w Proszowicach, Brzesku czy Koszycach to już wiecie. Powiat proszowicki został przywrócony w województwie Małopolskim w czasie ostatniej reformy administracyjnej, która miała miejsce w 1999 roku.
 
Według danych z ostatniego dnia roku 2019 w powiecie proszowickim mieszkają 43 222 osoby. Siedzibą władz powiatowych jest oczywiście miasto Proszowice. Tablice rejestracyjne powiatu proszowickiego to KPR.

 
Polecamy również: