Chrzanów jaki to powiat? Jaki powiat w Alwerni i Trzebini?

Chrzanów jaki to powiat? Jaki powiat w Alwerni i Trzebini?

Sprawdzanie w jakiej strefie jest powiat to ostatnimi czasy jedna z popularnych rozrywek wśród polskich internautów. Jeśli zastanawiacie się w jakiej strefie jest powiat chrzanowski to warto też dowiedzieć się jakie są miasta i gminy w powiecie chrzanowskim. W jakim powiecie jest Chrzanów? Jaki powiat to Alwernia, Trzebinia i Libiąż?

 
Powiat chrzanowski zamieszkały jest przez niespełna 125 tysięcy osób. Powierzchnia powiatu to 371,6 kilometra kwadratowego. Powiat granicyz m.in. z powiatem olkuskim, krakowskim czy wadowickim. Tablice rejestracyjne powiatu chrzanowskiego to KCH.
 
Jakie miasta są w powiecie chrzanowskim? Do powiatu chrzanowskiego należą miasta Alwernia, Chrzanów, Libiąż i Trzebinia oraz gminy miejsko-wiejskie o tych samych nazwach. Dodatkowo powiat chrzanowski to także gmina wiejska Babice.
 
Siedzibą władz powiatu chrzanowskiego jest oczywiście Chrzanów. Powiat chrzanowski w obecnej kształcie utworzono w czasie reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Nie weszły w jego skład miasta Jaworzno oraz Krzeszowice, które znajduje się w powiecie krakowskim.

 
Polecamy również: