Bochnia – jaki to powiat? Jaki w Nowym Wiśniczu?

Ostatnimi czasy bardzo popularną kwestią jest przynależność danych miast, miejscowości i gmin do konkretnego powiatu w Polsce. Jeśli zastanawiacie się jaki powiat to Bochnia albo jaki powiat to Nowy Wiśnicz to mamy dla Was informacje. Jakie miasta są w powiecie bocheńskim? Jakie gminy obejmuje powiat bocheński?

 
Powiat bocheński został stworzony w czasie reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Według danych z końca 2019 roku zamieszkuje w nim zaledwie 106 858 osób. Powierzchnia powiatu to niespełna 650 kilometrów kwadratowych. Jakie miasta są w powiecie bocheńskim?
 
Powiat bocheński obejmuje zasięgiem tylko dwa miasta – Bochnię oraz Nowy Wiśnicz oraz gminę miejską Bochnia. Do powiatu należy też gmina miejsko-wiejska Nowy Wiśnicz. Jakie są pozostałe gminy w powiecie bocheńskim?
 
W powiecie bocheńskim znajdują się też gminy wiejskie Bochnia, Drwina, Lipnica Murowana, Łapanów, Rzezawa, Trzciana i Żegocina. Powiat bocheński sąsiaduje m.in. z powiatem krakowskim oraz powiatem proszowickim. Jeśli chcecie sprawdzić w jakiej strefie jest powiat bocheński to przynajmniej wiecie już jakie należą do niego obszary. Siedzibą władz powiatu jest oczywiście Bochnia, a tablice rejestracyjne samochodów z powiatu bocheńskiego to KBC oraz KBA.

 
Polecamy również: