Czy Bułgaria jest w Unii Europejskiej? Czy jest w Schengen?

Wielu turystów wyjeżdżających po raz pierwszy do Bułgarii na wczasy na przykład w kurorcie Złote Piaski zastanawia się czy Bułgaria jest w Unii Europejskiej. Jeśli szukacie informacji na temat członkostwa Bułgarii w EU to dobrze trafiliście. Dziś sprawdzimy czy Bułgaria jest w Unii oraz czy Bułgaria jest w Strefie Schengen. Jak to z tą Bułgarią jest?

 
Polska od 2004 roku znajduje się w gronie państw członkowskich Unii Europejskiej. Bułgaria też znajduje się w gronie państw Unii Europejskiej, ale nie wstąpiła do UE w czasie gdy wstąpiła do niej Polska.
 
Bułgaria jest członkiem Unii Europejskiej od 1 stycznia 2007 roku. Członkostwo Bułgarii w Unii Europejskiej oznacza dla nas m.in. to, że Bułgaria znajduje się w gronie państw do których nie trzeba paszportu. Bułgaria jest w gronie najmłodszych państw członkowskich. Wstąpiła do UE razem z Rumunią 1 stycznia 2007 roku. Później wstąpiła tylko Chorwacja – 1 lipca 2013 roku. Czy Bułgaria jest w Strefie Schengen?
 
Tu pojawiają się pewne wątpliwości – i słusznie. Bułgaria nie jest pełnym członkiem Strefy Schengen, znajduje się jednak w gronie sygnatariuszy porozumienia. Jeśli zastanawiacie się również czy Bułgaria przyjęła euro to mamy dla Was odpowiedź w jednym z poprzednich tekstów: jaka waluta jest w Bułgarii.
 
Wszystkim turystom wybierającym się do Bułgarii, którzy wiedzą już czy Bułgaria jest w Unii Europejskiej, polecamy sprawdzić co warto przywieźć z Bułgarii!

 


 

Polecamy również: