Czy w Bułgarii sklepy są otwarte w niedziele? Czy jest zakaz handlu?

Od czasu wprowadzenia eufemistycznie mówiąc dość oryginalnych przepisów o zakazie handlu w niedziele w Polsce temat zakazu handlu interesuje Polaków jeżdżących na wakacje. Jeśli wybieracie się na wakacje w Bułgarii i zastanawiacie się czy sklepy są czynne w niedziele to dziś przychodzimy z odpowiedzią. Czy w Bułgarii jest zakaz handlu?
 
Bułgaria od lat jest atrakcyjnym kierunkiem wyjazdów wakacyjnych, ale wciąż są osoby, które jeszcze tam nie jechały. Jeśli jedziecie do Bułgarii po raz pierwszy to kwestia zakupów i tego czy sklepy są otwarte w niedziele jest dość interesująca. Czy sklepy w Bułgarii są czynne w niedziele?
 
Mamy dla Was odpowiedź. Na szczęście w Bułgarii pomysły zabraniania ludziom prowadzenia biznesu w niedziele nie spotkały się z poklaskiem wśród gawiedzi. Przedsiębiorcy i sklepikarze w Bułgarii mogą normalnie handlować i nie handlować wtedy, gdy chcą.
 
Sklepy w Bułgarii w Złotych Piaskach czy Słonecznym Brzegu są czynne w niedziele. Jeśli oczywiście właściciel sklepu chce zamknąć swój sklep w niedziele to może to zrobić. Brak zakazu handlu nie oznacza przecież automatycznie, że istnieje nakaz handlu.
 
Jeśli wybieracie się na zakupy w Bułgarii to możecie je zrobić w dowolny dzień, no chyba że akurat wypada święto i dzień ustawowo wolny od pracy.

 
Polecamy również: