Czy w Bratysławie jest Uber? Czy jest na Słowacji

Przed powróżą w nowe miejsce warto dowiedzieć się jaka sytuacja panuje w miejscu naszej podróży i jak poruszać się po Bratysławie. W internecie można przeczytać nieprawdziwe informacje o tym, że Uber wycofał się z Bratysławy. Jaka jest rzeczywistość? Czy w Bratysławie jest Uber? Czy jest na Słowacji?

 
Jeśli szukacie szybkiej odpowiedzi na pytanie czy Uber jest na Słowacji i w Bratysławie to odpowiedź jest twierdząca. To prawda, że usługa na chwilę zawiesiła swoje działanie w słowackiej stolicy, ale już wróciła.
 
Uber działa na Słowacji w Bratysławie ale nie działa w innych miastach kraju. Można domyślać się dlaczego – to po prostu nieopłacalne. W Bratysławie mieszka zaledwie około 420 tysięcy ludzi i jest to największe miasto na Słowacji. Drugie co do wielkości miasto Słowacji to Koszyce. W Koszycach mieszka niespełna 240 tysięcy ludzi.

 


Ile kosztuje Uber w Bratysławie?

Bratysława nie jest dużym miastem więc większość przejazdów będzie dość krótka. Ile to kosztuje w Bratysławie? Za kurs spod Sadu Janka Krala pod Pałac Prezydencki w Bratysławie, czyli na trasie w granicach 4,2 kilometra, zapłacimy około 3 EUR w usłudze UberX i 5 EUR w Uber Comfort.
 
Dojazd z lotniska będzie nieco droższy. Przykładowa trasa z lotniska w Bratysławie pod katedrę św. Marcina w centrum miasta, czyli trasa w wynosząca około 12 kilometrów, kosztować będzie około 9,50 EUR w UberX i 12,30 EUR w Uber Comfort. Jak widać w Bratysławie działają tylko te dwie usługi. Oczywiście cena Ubera w Bratysławie może się różnić w zależności od natężenia ruchu czy liczby potencjalnych klientów chcących z niej jednocześnie skorzystać.
 
Podsumowując – nie wierzcie w fakenewsy wypisywane i promowane przez przedstawicieli najróżniejszych grup wpływów i nacisków. Uber wycofał sIę z Bratysławy dosłownie na rok i jeden miesiąc. Uber działa w Bratysławie ponownie od kwietnia 2019 roku i nic nie wskazuje na to, by miał się kiedykolwiek jeszcze wycofać z miasta. Dla czytelników Kawiarniany.pl mamy zniżkę na pierwszy przejazd Uberem po kliknięciu w nasz link referencyjny – tutaj.

 
Polecamy również: