Alanya pogoda w maju. Temperatury. Czy warto jechać?

Maj to piękny czas na odwiedzenie Alanyi w Turcji. Wiele osób zastanawia się jaka jest pogoda w maju w Alanyi. Czy jest ciepło? Jakie są temperatury? Sprawdźmy pogodę w Alanyi w maju!

 

Maj to świetny miesiąc na odwiedzenie Alanyi! Pogoda zaczyna się robić ciepła i słoneczna. Z początkiem miesiąca średnia temperatura w Alanyi to 22 stopnie Celsjusza ale z każdym tygodniem średnia wyraźnie rośnie.
 
Pod koniec maja średnia temperatura wynosi już 26 stopni Celsjusza. Deszcz w maju jest rzadki, ale możesz zobaczyć przelotny opad deszczu z początkiem maja. Pod koniec maja deszce są bardzo krótkie.
 
Ogólnie rzecz biorąc, pogoda w maju w Alanyi jest dobra. Maj to szansa na ucieczkę przed tłumami odwiedzającymi kurort w sezonie, a także ucieczka przed upałami, które pojawiają się tu w czerwcu, lipcu i sierpniu.
 
Jadąc do Alanyi w maju warto pamiętać już aby zabrać ze sobą dużo wody i kremu z filtrem! Pod koniec maja woda jest już wystarczającą ciepła na kąpiele morzu, a temperatura wystarczająca na opalanie się na plaży.

 

Maj to świetny miesiąc na odwiedzenie Alanyi! Pogoda jest ciepła i słoneczna, a średnia temperatura na tyle wysoka by korzystać ze wszystkich atrakcji miasta. Czy warto jechać do Alanyi w maju? Zdecydowanie tak, zwłaszcza w drugiej połowie.

 
Polecamy przeczytać także nasz przewodnik po atrakcjach w Alanya.

 
Polecamy również: