Termy Szechenyi cennik w 2024 roku. Ile kosztują bilety?

Wśród największych atrakcji w Budapeszcie wiele osób wymienia kąpieliska termalne. Najbardziej znanym kompleksem termalnym w węgierskiej stolicy są Termy Szechenyi. Wiele osób planujących swoją podróż do Budapesztu w 2024 roku zastanawia się jaki jest cennik Term Szechenyi 2024. Ile kosztują bilety na najpopularniejsze termy w Budapeszcie? Sprawdźmy cennik i ceny biletów.

Termy Széchenyiego to zabytkowy kompleks basenów i basenów termalnych w Budapeszcie założony już w 1881 roku. To jeden z największych i najstarszych kompleksów termalnych w Europie i przy okazji jedna z największych atrakcji węgierskiej stolicy. Ile kosztują bilety na najsłynniejsze termy w Budapeszcie?


Termy Szechenyiego cennik w 2024 roku

Cennik biletów na kąpielisko Termy Szechenyi w Budapeszcie nie jest przesadnie drogi. Ceny biletów na popularne kąpielisko są niższe niż na wiele kompleksów basenów działających w Polsce. Ile kosztują bilety?

Wszystko zależy od typu biletu oraz tego kiedy i na jaki dzień je kupimy. Bilet normalny na Termy Szechenyi kupiony przed godziną 9:00 kosztuje tu 8400 HUF (ok. 91 PLN) w dni od poniedziałku do czwartku oraz 9700 HUF (ok. 105 PLN) w piątki. Tego typu bilet nie jest dostępny w weekendy i święta oraz w sezonie wysokim.

Standardowy i najpopularniejszy całodzienny bilet normalny w cenniku Term Szechenyiego w Budapeszcie to koszt wynoszący 10 500 HUF (ok. 115 PLN) w dni od poniedziałku do czwartku i 12 000 HUF (ok. 130 PLN) w piątki i weekendy.

W cenniku znajduje się też pozwalający na ominięcie kolejek bilet Fast Track dostępny w sprzedaży tylko w internecie i jego cena wynosi 12 500 HUF (ok. 144 PLN) od poniedziałku do czwartku oraz 14 000 HUF (ok. 152 PLN) w piątki i weekendy. Na miejscu dostępne są też masaże, można również kupić klapki, czy ręczniki.


Termy Szechenyi cennik – podsumowanie

termy budapeszt cennik

Termy Szechenyiego w Budapeszcie jako jedna z najbardziej znanych atrakcji tego typu w całych Węgrzech, a nawet jedna z najsłynniejszych term w Europie. Wstęp do zabytkowego kompleksu basenów termalnych wcale nie jest przesadnie drogi zwłaszcza jeśli porównamy koszt biletów w Budapeszcie do cen w niektórych parków wodnych w Polsce.

Wybierając się na termy warto pamiętać, że sprzedaż biletów prowadzona jest w kasach oraz na oficjalnej stronie term. Podobnie jak w przypadku biletów na zwiedzanie Parlamentu w Budapeszcie nie kupujmy biletów u pośredników doliczających sobie dodatkowe prowizje.

Koszt biletów w cenniku na 2024 rok zaczyna się już od 8400 HUF przy wejściu w dni powszednie przed godziną 9:00 niestety tak atrakcyjna cena obowiązuje tylko w dni powszednie i tylko w sezonie niskim.

Termy Szechenyiego są najatrakcyjniejszymi i jednocześnie najdroższymi termami węgierskiej stolicy. Tutaj znajdują się cenniki pozostałych kompleksów termalnych w Budapeszcie.

Warto przeczytać również: