Czy w Budapeszcie i na Węgrzech można pić alkohol na ulicy?

Czy w Budapeszcie i na Węgrzech można pić alkohol na ulicy?

Czy jest coś lepszego w czasie podróży od wieczornej lampki lokalnego wina lub innego specjału alkoholowego najlepiej nad brzegiem rzeki lub na plaży? Oczywiście, że tak ale spożywanie napojów alkoholowych wcale nie jest takie złe. Czy jadąc do Budapesztu można pić alkohol w miejscach publicznych? Czy w Budapeszcie można pić wino lub piwo w parku na ławce? Czy można pić na Węgrzech? Dziś to sprawdzimy.

 
Węgry słyną z bardzo restrykcyjnych przepisów jeśli chodzi o prowadzenie pojazdów pod wpływem alkoholu, a także picie alkoholu w miejscach publicznych. Czy w Budapeszcie można pić alkohol na ulicy? Generalnie nie.
 
Spożywanie alkoholu w miejscach publicznych na Węgrzech jest dozwolone tylko w niektórych miejscach ale mimo to wielu mieszkańców Budapesztu organizuje sobie pikniki czy nawet grille na Wyspie Małgorzaty. Spożywających alkohol można spotkać w najróżniejszych parkach, nie dziwi widok osób spacerujących z otwartym piwem w kierunku cytadeli mimo że jest to nielegalne.

 


 
Przepisy dotyczące spożywania alkoholu w miejscach publicznych na Węgrzech regulowane są przez samorząd lokalny dlatego mogą różnić się nawet pomiędzy dzielnicami konkretnego miasta. Lokalne władze mogą wyznaczyć strefy w których spożywanie alkoholu jest niedozwolone w całości lub częściowo. Najlepiej po prostu zapytać lokalsa czy wie o istnieniu takich wydzielonych stref.
 
Jeśli zachowamy rozsądek i nie będziemy wszczynać awantur, wylewać alkoholu, zaczepiać ludzi to alkohol uda się spożyć bez mandatu, nawet na wzgórzu zamkowym zimą można kupić sobie grzane wino i bez obaw spożyć je podczas spaceru.
 
W Budapeszcie i na Węgrzech nie wolno jechać w samochodzie z otwartym alkoholem nawet jeśli go nie piliśmy.
 
Jeśli chcecie kupić coś w Budapeszcie to w innym materiale przypominamy czy jest zakaz handlu na Węgrzech.

 

źródło: obkf.hu

Polecamy również: