Czy Ukraina leży w Azji? Gdzie leży Ukraina

Ludzie czasem potrafią zadawać dość oryginalne pytania, które pojawiają się u nich wyłącznie jeśli przespali edukację na poziomie szkoły podstawowej. Osoby, które przysypiały na geografii zastanawiają się czasem gdzie leży Ukraina. Czy Ukrainę jest w Azji? Dziś sprawdzimy gdzie jest Ukraina.

 

Jeśli kiedyś, jakimś dziwnym zrządzeniem losu, zdarzyło Wam się popatrzeć na mapę Europy po 1991 roku to pewnie zauważyliście na niej położone na wschodzie od Polski państwo Ukraina. To nie do wiary ale Ukraina graniczy z Polską, a Polska leży w Europie. Czy to może dawać nam jakiś znak?
 
Owszem, może! Jeśli Polska leży w Europie to wiele wskazuje na to, że w Europie leży również Ukraina. Ukraina leży w Europie Wschodniej. Graniczy z Rosją, Białorusią, Polską, Słowacją, Węgrami, Mołdawią i Rumunią.
 
Ukraina nie leży w Azji tylko w Europie Wschodniej. Wiele osób może zastanawiać się czy kulturowo lub obyczajowo Ukraina to to samo co zachodnia, rozwinięta Europa, ale to już temat na inny artykuł, niż informacja czysto geograficzna. Jak ktoś zapyta Was gdzie leży Ukraina to już wiecie – w Europie Wschodniej.

 
Polecamy również: