Czy 4 maja 2024 sklepy są otwarte? Jak jest otwarte?

4 maja 2024 roku to sobota, która przypada w okresie przedłużonego weekendu, będącego wynikiem ustawowo wolnego dnia pracy przypadającego wcześniej w tygodniu. W czasie majówki wiele osób zastanawia się czy 4 maja sklepy są otwarte. Czy 4 maja 2024 sklepy i galerie handlowe są otwarte? Co jest otwarte 4 maja?

Kwestia tego czy w sobotę 4 maja 2024 sklepy są otwarte może być myląca tak samo jak w przypadku sklepów 2 maja 2024. Początek maja to dla wielu osób długi weekend i kumulacja dni wolnych. Czy 4 maja 2024 roku sklepy i galerie są otwarte?

4 maja przypada w tym roku na sobotę. Mimo bliskości dni ustawowo wolnych od pracy czyli Święta Pracy, święta konstytucji oraz wypadającej 5 maja niedzieli jest to taka sama sobota jak każda inna sobota. 4 maja nie ma zakazu handlu.

Czy 4 maja 2024 sklepy są otwarte? Tak.
Klienci mogą korzystać z usług sklepów detalicznych, supermarketów i innych punktów handlowych, tak jak w każdą inną sobotę.

Oczywiście może się zdarzyć, że właściciel jakiegoś sklepu wyjechał na majówkę i zdecydował o zamknięciu swojego sklepu w sobotę ale duże sieci handlowe czy galerie są tego dnia otwarte.

Warto również zauważyć, że otwarcie sklepów w sobotę może różnić się w zależności od lokalizacji i charakteru działalności gospodarczej. Niemniej jednak, 4 maja 2024 roku, podobnie jak każda inna sobota, jest dniem, w którym sklepy są zwykle otwarte.

Polecamy również: