Czy 1 maja 2024 apteki są otwarte? Które są otwarte?

Przypadający na środę 1 maja 2024 roku to w Polsce oraz wielu innych krajach Europy wyjątkowy dzień. Dla wielu Polaków to również początek tak zwanej majówki czyli okresu krótkich wyjazdów na urlopy. Wiele osób zastanawia się czy 1 maja 2024 roku apteki są otwarte. Czy 1 maja można zrobić zakupy w aptece?

1 maja każdego roku to w wielu krajach na świecie Święto Pracy znane zwyczajowo jako “pierwszy maja”. Święto obchodzone od 1890 roku w Polsce od lat jest dniem ustawowo wolnym od pracy. Co to oznacza dla osób, które potrzebują tego dnia wybrać się do apteki?

Czy apteki są otwarte 1 maja? W większości przypadków apteki, podobnie jak sklepy, są tego dnia zamknięte. W dni ustawowo wolne od pracy wiele aptek nie funkcjonuje. Jeśli potrzebujemy zrobić zakupy leków 1 maja w święto to warto skierować swoje kroki do tak zwanych aptek dyżurujących.

Jakie to apteki? Apteki otwarte 1 maja to zwykle te apteki, które znajdują się na liście aptek całodobowych. Apteki, które zobowiązały się do pełnienia całodobowych dyżurów są otwarte również w takie święta jak 1 maja. Pozostałe zwykle są zamknięte.

Jeśli w naszej okolicy nie ma apteki całodobowej i nie będziemy mieć możliwości pojechać do takiej 1 maja 2024 roku to lepiej zrobić zakupy albo dzień wcześniej albo dzień później czyli 2 maja.

Podsumowanie: czy 1 maja 2024 roku apteki są otwarte? Ze względu na Święto Pracy tego dnia większość aptek jest zamknięta. Otwarte są te, które działają całodobowo.

Polecamy również: