Czy w UK można pić wodę z kranu? Czy bezpieczna do picia?

Szalona inflacja i rosnące ceny albo troska o losy świata – to niektóre z powodów dla których ludzie rezygnują z zakupu wody w butelkach i decydują się na picie wody z kranu. Wiele osób pijących wodę z kranu zastanawia się czy w UK można pić wodę z kranu. Czy woda z kranu w Wielkiej Brytanii jest zdatna do picia? Czy można pić wodę z kranu w Londynie?

 

Czy w Anglii i Wielkiej Brytanii można pić wodę z kranu? Najkrótsza odpowiedź na to pytanie brzmi: tak, w UK można pić wodę z kranu. Woda z kranu w Wielkiej Brytanii uważana jest za jedną z najlepszych na świecie.
 
Na stronach water.org.uk można przeczytać, że woda z kranu w Wielkiej Brytanii jest jednym z najczęściej badanych produktów dostępnych dla ludzi. Według danych discoverwater.co.uk woda w UK pochodzi z 2102 podziemnych źródeł i 445 jezior, rzek i zbiorników wodnych.
 
Woda w kranie w Wielkiej Brytanii jest więc nie tylko ciepła, ale i dobrej jakości. Warto jednak pamiętać, że na jakość wody u odbiorcy końcowego wpływa również stan rur w budynku. Jeśli mieszkamy w starym budynku w którym rury są zanieczyszczone, albo co gorsza wykonane z ołowiu, to wody pić nie można.
 
Podsumowanie: czy kranówka w UK jest zdatna do picia? Tak.

 
Polecamy również: