Jakie gniazdka są w Meksyku? Czy potrzebna jest przejściówka?

Meksyk to urlopowa destynacja, która gwarantuje dobrą pogodę i niezapomniane wrażenia. Nie każdy Polak był jednak w Meksyku dlatego wiele osób planujących wakacje w Meksyku zastanawia się czy do Meksyku potrzebna jest przejściówka. Jakie są gniazdka w Meksyku? Jaki jest prąd w Meksyku? Sprawdźmy!
 
Jaki prąd jest w Meksyku? Jadąc do Meksyku należy pamiętać, że prąd w Meksyku jest inny niż prąd w Europie. Napięcie w Meksyku to 127 V, a częstotliwość prądu to 60 Hz. W Polsce napięcie to 230 V, a częstotliwość prądu to 50 Hz.
 
Jadąc do Meksyku potrzebujemy więc specjalnego adaptera. Warto też pamiętać, że gniazdka w Meksyku są w innym standardzie niż gniazdka w Polsce i w Europie.
 
Gniazdka w Meksyku to gniazdka w standardzie A lub B, często takie same jak w Stanach Zjednoczonych czy Kanadzie.
 
Podsumowanie: czy do Meksyku potrzebna jest przejściówka? Zarówno napięcie i częstotliwość prądu w Meksyku jak i kształt wtyczki różnią się od tych stosowanych w Polsce. Do Meksyku potrzebna jest przejściówka/adapter.

Gniazdka elektryczne w Meksyku są zazwyczaj kompatybilne z amerykańskimi standardami typu A i B. Oznacza to, że podróżujący z takimi urządzeniami nie będą potrzebowali przejściówki. Zabierając urządzenia stosowane w większości krajów Europy będziemy potrzebować przejściówki do gniazdka w Meksyku.

 
Polecamy również: