Alanya pogoda w kwietniu. Temperatury. Czy warto jechać?

Alanya, Turcja to piękne miejsce na letnie wakacje ale czy wiosną też jest tu ładnie? Wiele osób zastanawia się jaka jest pogoda w Alanyi w kwietniu Czy warto jechać w kwietniu do Alanyi? Jaka jest temperatura? Sprawdźmy to!

 


Temperatury w kwietniu

Średnia wysoka temperatura w Alanyi w kwietniu to od 19 stopni Celsjusza z początkiem miesiąca do 22 stopni Celsjusza pod koniec kwietnia. Wieczory i noce w kwietniu w tureckim kurorcie wciąż należą do dość chłodnych.
 
Kwiecień w Alanyi to miesiąc w którym wyraźnie spada średnia opadów. Z początkiem kwietnia opady to średnio 54 mm, a pod koniec już tylko 36 mm.

 


Słońce w kwietniu

W kwietniu w Alanyi jest średnio znacznie ponad 12 godzin słońca w ciągu dnia. Pod koniec miesiąca dzień trwa aż 13 godzin 39 minut.

 


Czy warto jechać do Alanyi w kwietniu?

Ogólnie rzecz biorąc, pogoda w Alanyi podczas kwietnia jest całkiem przyjemna ale nie jest to jeszcze pogoda pozwalająca na swobodne kąpiele w morzu oraz opalanie się na plaży.
 
Osoby szukające wyjazdu do ciepłej i słonecznej destynacji turystycznej w kwietniu powinny decydować się na inne kierunki takie jak na przykład Egipt, Izrael albo Zjednoczone Emiraty Arabskie.

 
Polecamy zobaczyć również przewodnik po najciekawszych miejscach i atrakcjach w Alanya.

 
Polecamy również: