Czy w Chorwacji są rekiny? Czy rekiny w Chorwacji są niebezpieczne?

Chorwacja kusi polskich turystów już od wielu lat. Jednym z ważnych czynników, który skłania nas do wyboru wyjazdów do Chorwacji są piękne plaże i ciepła woda. Wiele osób planujących wyjazd do Chorwacji zastanawia się czy w Chorwacji są rekiny. Czy przy plażach w Chorwacji są rekiny? Jakie rekiny są w Chorwacji? Sprawdźmy to!

 

Jeśli wybieracie się na wczasy do Chorwacji i nie boicie się cen w Chorwacji, ale boicie się rekinów, to mamy dobre i złe wiadomości. Czy w Chorwacji są rekiny? To zła wiadomość – są. Dobra jest jednak taka, że rekiny w Chorwacji w większości nie są niebezpieczne.
 
W Chorwacji w wodach Adriatyku tak jak w wodach prawie każdego morza na świecie występują rekiny i zdarza się nawet, że podpływają pod plaże w Chorwacji ale zwykle są to przedstawiciele niegroźnych gatunków. W wodach wokół Chorwacji występuje około 30 gatunków rekinów i tylko 3 z nich mogą być groźne dla człowieka.
 
Na szczęście historia ataków rekinów na ludzi w Chorwacji zawiera tylko 11 wpisów.
 
Rekiny w Chorwacji w ciągu ostatnich 150 lat prowadzenia zapisów zaatakowały ludzi tylko 11 razy, a do ostatniego przypadku doszło w Chorwacji w 1974 roku.
 
Do ostatnich obserwacji rekinów w Chorwacji dochodziło na przykład w 2019 czy też w 2020 roku w Dubrowniku,
 
Oczywiście to że ataków rekinów w Chorwacji jest mało nie znaczy, że w 2023 roku nie może dojść do ataku rekina w Chorwacji dlatego kąpiąc się w ciepłych wodach Adriatyku należy bezwzględnie zwracać uwagę na wszelkie zalecenia lokalnych władz i ratowników. Gdy plaża jest zamknięta kąpać się nie wolno!

 
Polecamy również: