Praga pogoda w październiku. Temperatury. Czy warto jechać?

Miasta mają to do siebie, że można je zwiedzać przez cały rok. Niestety nie przez cały rok pogoda dopisuje. Czy w październiku w Pradze jest ciepło? Jaka jest pogoda w Pradze w październiku? Jakie są temperatury? Sprawdźmy to!

 
Październik w czeskiej stolicy nie należy już do najcieplejszych miesięcy w roku. Z początkiem miesiąca można spodziewać się średniej temperatury na poziomie 17 stopni Celsjusza ale już pod koniec miesiąca średnia spada zaledwie do 10 stopni Celsjusza.
 
W październiku, zwłaszcza w jego pierwszej połowie, mogą zdarzyć się dni w czasie których temperatury skoczą powyżej 20 stopni ale nie zdarza się to zbyt często. Wieczory, noce i poranki w październiku są już chłodne.
 
Zwłaszcza pod koniec miesiąca musimy liczyć się z występowaniem pochmurnych dni. Na szczęście opady deszczu nie są zbyt częste więc nie popsują nam urlopu.
 
Podsumowanie: czy warto jechać do Pragi w październiku? Jeśli głównym argumentem przemawiającym za wyjazdem do Pragi ma być dobra pogoda to październik nie jest najlepszym miesiącem na wyjazd. Jeśli jednak temperatury średnio poniżej 20 stopni nam nie przeszkadzają to nie jest to zły miesiąc na wyjazd.
 
Zwłaszcza, że turystów w Pradze październiku jest mniej niż w lipcu czy sierpniu, a ceny bywają niższe niż w szczycie sezonu.

 
Polecamy również: