Czy Świadkowie Jehowy obchodzą Wszystkich Świętych? Czy Jehowi?

Dzień Wszystkich Świętych jest obchodzony przez wielu chrześcijan na całym świecie 1 listopada. Święto to jest powszechnie obchodzone w Polsce nawet wśród osób, którym nie po drodze do kościoła. Święto to upamiętnia wszystkich świętych, zarówno znanych, jak i nieznanych. Wiele osób zastanawia się co Świadkowie Jehowy sądzą o tym święcie. Czy Jehowi obchodzą Wszystkich Świętych? Czy świętują 1 listopada?

Świadkowie Jehowy to wyznanie chrześcijańskie, które nie obchodzi światowych świąt znanych z Polski i innych krajów świata, w tym także święta Wszystkich Świętych.

Jeśli zastanawialiście się czy Jehowi świętują Wszystkich Świętych to odpowiedź na to pytanie jest krótka: nie. U Jehowych nie obchodzi się tego wyjątkowego dnia.

Świadkowie Jehowy nie obchodzą wprawdzie dnia Wszystkich Świętych, ale pamiętają i czczą swoich bliskich zmarłych w inny sposób, wprawdzie nie w taki sam sposób jak reszta Polaków czyli w postaci tłumnych pielgrzymek na cmentarze w dniu 1 listopada.

Wierzą też, że święta chrześcijańskie (takie jak Boże Narodzenie i Wielkanoc) mogą być wykorzystywane przez Szatana do odwracania ludzi od czczenia Jehowy. Jehowi nie świętują też takich świąt jak urodziny czy imieniny.

Podsumowanie: czy Jehowi świętują Wszystkich Świętych w dniu 1 listopada? Nie, w wyznaniu świadków Jehowy święta takie jak Uroczystość Wszystkich Świętych nie są uznawane.

Polecamy również: