Czy w Wielkanoc można jeść mięso? Jedzenie mięsa w Wielkanoc

Dla aktywnych członków kościoła katolickiego Wielkanoc jest jednym z najważniejszych świąt w roku. Wiele osób zastanawia się kiedy w Wielkanoc można jeść mięso, a kiedy jest ścisły post. Które dni Wielkanocy to dni z postem? Czy w Wielkanoc można jeść mięsa i wędliny. A czy można pić alkohol? Sprawdzamy to! Kiedy można jeść mięso?

O tym, że Wielki Piątek to dzień z tak zwanym postem ścisłym wie większość aktywnych członków kościoła katolickiego. Pozostałe dni Wielkanocy są dla wielu osób pewną zagadką. Czy w Wielkanoc można jeść mięso? Czy w Wielkanoc jest post? Sprawdzamy w które dni Wielkanocy można jeść mięso.

Odpowiedź na pytanie czy w Wielkanoc można jeść mięso jest bardzo prosta. Ścisły post w Wielkanoc obowiązuje jedynie w Wielki Piątek. Niektórzy przyjmują, że mięso można jeść już po święceniu pokarmów w Wielką Sobotę. Niektórzy kapłani kościoła katolickiego zachęcają do zachowania postu również w Wielką Sobotę i jedzenie mięsa dopiero w Niedzielę Wielkanocną.

Tradycja niejedzenia mięsa w Wielką Sobotę jest tylko tradycją kościelną, nie wynika z nauczania Pana Jezusa. Tradycja ta pojawiła się około II wieku naszej ery i nie jest w żaden sposób nakazana przez żadne przepisy. W Wielką Sobotę można jeść mięso.
 
Co to oznacza? Jeśli jesteście aktywnymi członkami kościoła katolickiego to możecie jeść mięso w Wielkanoc dopiero w Wielką Sobotę. Jeśli do nich nie należycie i nie interesują Was kościelne nakazy i zakazy to nie ma żadnego problemu z jedzeniem mięsa przez całą Wielkanoc i w każdy inny dowolnie wybrany dzień w roku.

 
Polecamy również: