Czy można jechać do Truskawca? Czy w Truskawcu jest wojna?

W czasach w których Ukraina wciąż nie opuściła jeszcze wszystkich czołówek mediów z całego świata wiele osób stawia sobie pytanie: czy można jechać do Truskawca. Czy Truskawiec jest otwarty? Czy w Truskawcu jest wojna? Czy Truskawiec działa? Czy wolno jechać do Truskawca? Sprawdźmy to!

  • Gdzie jest Truskawiec?
  • Czy można jechać do Truskawca?
  • Czy w Truskawcu jest wojna?

Truskawiec to stare polskie uzdrowisko, którego lata świetności przypadały na okres od 1911 roku gdy właścicielem uzdrowiska stał się Rajmund Jarosz. Intensywny rozwój Truskawca został zahamowany przez wybuch drugiej wojny światowej. Truskawiec położony jest około 2 godzin jazdy od przejścia granicznego w Korczowej, około 1h30 minut jazdy od przejścia w Krościenku, około 1h30 minut od Lwowa.

Czy można jechać do Truskawca? Tak. Granica polsko-ukraińska jest otwarta, sanatoria, restauracje, muzea i atrakcje w Truskawcu, są cały czas otwarte.

Truskawiec zdjęcia

W Truskawcu nie trwają działania wojenne. Truskawiec nie znajduje się bezpośrednio w strefie walk i nie jest atakowany. Uzdrowisko znajduje się około 790 kilometrów w linii prostej od miejsc takich jak Nowa Kachówka, około 1050 kilometrów od przedmieść Doniecka. Najbliższymi celami porażonymi przez rakiety dalekiego zasięgu było kilka magazynów znajdujących się w Drohobyczu. Do ataku na Drohobycz położony dość niedaleko od Truskawca doszło we wrześniu 2023 roku.

Jadąc do Truskawca pamiętamy, że potrzebny jest nam paszport do przekroczenia granicy, warto też wykupić ubezpieczenie obejmujące swoim działaniem strefę działań wojennych i dodatkowe ubezpieczenie komunikacyjne jeśli wybieramy się samochodem bowiem Zielona Karta może obecnie nie działać na Ukrainie.

Warto również pamiętać, że w Truskawcu, przynajmniej w teorii, obowiązuje godzina policyjna, podobnie jak we Lwowie.

Podsumowanie: czy można jechać do Truskawca? Oczywiście jadąc na Ukrainę obecnie trzeba zachować pewną ostrożność ale nie ma żadnego zakazu wyjazdów do Truskawca. Miejscowość żyje tak jak zawsze.

Polecamy również: