Czy McDonald jest otwarty w Wigilię 2023?

Wigilia Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas, kiedy większość Polaków skupia się na rodzinnym spotkaniu i tradycyjnej kolacji wigilijnej. Jednak co zrobić, jeśli w tym dniu nie mamy ochoty gotować i marzymy o pysznej kanapce z ulubionego McDonald’s? Czy w Wigilię 2023 McDonald’s będzie otwarty? Czy McDonald jest otwarty w Wigilię 2023?

Wigilia Bożego Narodzenia w Polsce w 2023 roku wypada wyjątkowo w niedzielę. Warto zaznaczyć, że niedziele są dniem z zakazem handlu w Polsce chociaż 24 grudnia jest wyjątkiem od tej reguły. Pamiętajmy jednak, że zakaz nie dotyczy restauracji i lokali gastronomicznych.

Oznacza to, że formalnie restauracje, w tym również lokale McDonald’s, nie są objęte ograniczeniami wynikającymi z niedzielnego zakazu handlu czy też ograniczeniami dotyczącymi skróconych godzin otwarcia w Wigilię.

Warto pamiętać, że wiele lokali McDonald’s znajduje się w centrach handlowych, które w Wigilię 2023 będą zamknięte maksymalnie od 14:00. To może wpłynąć na dostępność niektórych restauracji McDonald’s w tym dniu. Dodatkowo wiele oddzielnych restauracji McDonald’s może być tego dnia albo nieczynna albo otwarta według skróconych godzin otwarcia.

Jeśli planujesz odwiedzić McDonald’s w Wigilię 2023, warto wcześniej sprawdzić godziny otwarcia wybranej restauracji. Niektóre lokale mogą być zamknięte, a te, które są otwarte, mogą działać według innych niż zwykle godzin otwarcia. Najlepiej dowiedzieć się o tym na kilka dni przed Wigilią, aby uniknąć ewentualnych rozczarowań.

W Polsce w Wigilię 2023 roku restauracje, w tym McDonald’s, formalnie nie są objęte żadnymi zakazami ale ze względu na polskie tradycje wiele lokali będzie albo zamkniętych albo działać będzie według mocno skróconych godzin otwarcia. Godziny otwarcia poszczególnych McDonald’s 24 grudnia dostępne są na oficjalnej stronie internetowej sieci.

Jeśli chcemy by obok barszczu czy karpia pojawiła się na naszym stole słynna kanapka burger Drwala to warto zamówić ją z odpowiednim wyprzedzeniem.

Polecamy również: