Czy w Chorwacji są winiety? Czy obowiązują winiety?

Każdego roku wielu turystów z Polski, mimo bardzo dużej odległości i niewielkiego sensu takiego rozwiązania, decyduje się na wyjazd do Chorwacji własnym samochodem zamiast lotu samolotem. Wielu kierowców zastanawia się czy w Chorwacji są winiety. Czy są winiety w Chorwacji? Sprawdźmy to!

Jadąc z Polski samochodem do Chorwacji trzeba przejechać przez obszar kilku krajów, które stosują winiety. Czy w Chorwacji też są winiety?

Odpowiedź na pytanie: “Czy w Chorwacji są winiety” jest negatywna. W Chorwacji płatne są poszczególne odcinki dróg, więc im dalej jedziemy od polskiej granicy, tym więcej zapłacimy za przejazd autostradami.

W 2023 roku i w 2024 roku płatności w Chorwacji odbywają się na bramkach ale wiele wskazuje na to, że w Chorwacji bramki na autostradach zostaną zastąpione płatnościami elektronicznymi pod koniec 2024 roku.

Podsumowanie: czy w Chorwacji są winiety? Nie, poszczególne odcinki dróg w Chorwacji są płatne i opłatę wnosi się za przejechany odcinek czy to drogi czy na przykład płatnego tunelu. Nie ma tu jednej winiety na cały kraj.

Polecamy również: