Egipt pogoda w listopadzie. Czy warto jechać? Temperatury

Egipt od dawna jest prawdziwym turystycznym hitem. Wyjazd do Egiptu to gwarancja bardzo dobrej pogody i wysokich temperatur właściwie w każdym okresie w roku. Czy warto jechać do Egiptu w listopadzie? Jaka jest pogoda w Egipcie w listopadzie? Oto temperatury i opady.

 
Jeśli zastanawiacie się gdzie pojechać w listopadzie by było ciepło i słonecznie to Egipt jest jednym z najlepszych miejsc na spędzenie urlopu jesienią i ucieczkę od szarych i zimnych dni w Polsce. Pogoda w Egipcie w listopadzie jest wręcz idealna. Jaka jest pogoda i temperatura w Egipcie w listopadzie?
 
W Aleksandrii w listopadzie średnia temperatura sięga 24 stopni Celsjusza, w Luksorze jest to średnio aż 29 stopni Celsjusza, w Kairze średnia temperatura w listopadzie to w granicach 20 stopni Celsjusza. Wybierając się do kurortów w Egipcie w listopadzie warto być przygotowanym na temperatury sięgające zdecydowanie powyżej średniej nawet do 30 lub 30-kilku stopni na plusie.
 
Jedynym minusem wyjazdu do Egiptu w listopadzie są chłodne wieczory i zimne noce. Temperatura nocą może spadać do 10-15 stopni więc do Egiptu warto spakować kilka cieplejszych ubrań do założenia wieczorem. Jeśli chodzi o opady to w listopadzie w Egipcie może padać deszcz ale opady są rzadkie, przelotne i niewielkie.

 
Polecamy również: