Ile kosztuje taxi w Wiedniu? Cennik taksówek w Wiedniu

Ile kosztuje taxi w Wiedniu? Cennik taksówek w Wiedniu

Do Wiednia łatwo dolecieć z lotnisk w Polsce i nie tylko. Wiele osób chcących dostać się do centrum Wiednia lub podróżować po Wiedniu zastanawia się ile kosztuje taxi w Wiedniu. Jaka jest cena taxi w Wiedniu? Ile kosztuje taksówka w Wiedniu? Jakie są ceny taksówek w Wiedniu?

 

W Wiedniu działa tylko kilka zwykłych korporacji taksówkowych, a po wpisaniu w Google “taxi w Wiedniu” w języku angielskim zwykle znajdziemy tylko oferty firm, będących tak zwanymi taksówkami lotniskowymi o których napiszemy później.

 


Ile kosztuje taxi w Wiedniu?

Za przejazd taksówką w dni powszednie do odległości 859,2 metra koszt taxi w Wiedniu to 3,80 EUR, kolejny następnie doliczane jest 0,20 EUR za 140,7 metra czyli 1,42 EUR za kilometr do 4 kilometrów, później w przedziale od 4 do 9 km opłata to 0,20 EUR czyli 1,08 EUR za kilometr, a od 9 km opłata to 0,20 EUR za każde 190,6 metra czyli 1,05 EUR za kilometr.
 
Opłata wprowadzana jest również za czas postoju i wynosi 0,20 EUR za 25,8 sekundy co równa się kwocie 27,80 EUR za godzinę postoju.
 
W nocy ceny są wyższe. Opłata za trzaśnięcie drzwiami to 4,30 EUR, a następnie 1,52 EUR za kilometr w pierwszym przedziale, 1,28 EUR w drugim i 1,18 w trzecim.

 


Ile kosztuje taksówka z lotniska do centrum Wiednia?


 
W firmach oferujących odebranie z lotniska cena za przejazd z lotniska samochodem osobowym zaczyna się od 36 EUR ale zwykle wynosi raczej 40 EUR przy aucie osobowym i 60 EUR w przypadku busa. Są to ceny sztywne obowiązujące w mieście
 
U nieco tańszych przewoźników, których oferty da się odnaleźć w wyszukiwarce internetowej taksówka z lotniska kosztuje od 25 EUR, ale przy dojeździe nieco dalej ceny rosną.
 
Przewozy można zamówić za pośrednictwem stron internetowych na konkretną datę i godzinę. Warto podkreślić, że w Wiedniu działa też Uber oraz Bolt, które mogą być tańsze od jazdy standardową taksówką korporacyjną.

 
Polecamy również: