Czy w samolocie jest głośno? Jak głośno jest?

Czy w samolocie jest głośno? Jak głośno jest?

Samoloty to środki transportu, które zrewolucjonizowały sposób podróżowania na całym świecie. Zanim jednak wsiądziemy na pokład samolotu, pojawiają się pytania i wątpliwości, zwłaszcza jeśli jest to nasz pierwszy lot. Wiele osób planujących pierwszy lot samolotem w życiu zastanawia się czy w samolocie jest głośno. Jak głośno jest w samolocie? Czy podróż jest uciążliwa? Sprawdźmy to!
 

Czy w samolocie jest głośno? Krótka odpowiedź na to pytanie brzmi: tak, jest dość głośno. Najgłośniej jest w czasie startu i lądowania. Głośniejsze bywają też samoloty gorszej klasy albo starsze.

 
Większość lepszych i nowoczesnych samolotów pasażerskich jest wyposażona w skuteczny system tłumienia hałasu, który minimalizuje hałas w kabinie pasażerskiej. W samolocie można usłyszeć szum silników i lekkie drgania podczas startu i lądowania czy, co często jest bardziej uciążliwe, wrzeszczące dzieci. Znacznie głośniej jest też w mniejszych samolotach.
 

W samolocie robi się nieco ciszej po starcie i po osiągnięciu wysokości przelotowej. Jak głośno jest w samolocie na wysokości przelotowej? W lepszych samolotach poziom hałasu to około 70-75 dB, a w gorszych około 80-85 dB. Jest to na tyle cicho by móc swobodnie rozmawiać z osobami siedzącymi obok ale nie można powiedzieć, że w samolocie jest cicho i spokojnie.
 
Podsumowanie: czy w samolocie jest głośno? Najgłośniej jest w starszych typach samolotów mniej luksusowych linii lotniczych, a w każdym samolocie głośno bywa w czasie startu, lądowania i do momentu osiągnięcia wysokości przelotowej.

 
Na odpowiednim pułapie w samolocie robi się nieco ciszej ale i tak hałas lotu jest wyraźnie słyszalny i jeśli nie lubimy długich monotonnych dźwięków to warto zabrać ze sobą słuchawki z aktywną redukcją hałasu lub po prostu zatyczki do uszu.

 
Polecamy również: