Jarmark Bożonarodzeniowy Helsinki 2023. Kiedy jest? Daty

Helsinki nie należą do miast najczęściej wybieranych przez Polaków jako destynacje turystyczne dlatego też wiedza o jarmarku świątecznym w Helsinkach nie jest w Polsce zbyt powszechna. Osoby planujące wyjazd na jarmark do Helsinek zastanawiają się kiedy jest Jarmark Bożonarodzeniowy 2023 w Helsinkach. Kiedy będzie najsłynniejszy jarmark w Finlandii? Jaka jest data jarmarku w Helsinkach? Sprawdźmy co wiadomo na temat tegorocznego jarmarku.

  • Gdzie jest jarmark w Helsinkach?
  • Kiedy jest jarmark w Helsinkach?

Helsinki są dość dużym miastem w którym organizowanych jest kilka jarmarków świątecznych. Najsłynniejszy jarmark bożonarodzeniowy w Helsinkach to jarmark świąteczny Tuomaan Markkinat w Helsinkach na Placu Senackim, który odbywać się będzie w dniach od 1 do 22 grudnia 2023 roku. Jarmark otwarty będzie od niedzieli do czwartku od 11:00 do 19:00, a w piątki i soboty od 11:00 do 20:00. Wstęp wolny.

Drugi z jarmarków organizowanych w Helsinkach to jarmark odbywający się przy głównej ulicy Mannerheimintie w centrum miasta i znany jest jako Stary Jarmark. Kiedy będzie jarmark w centrum Helsinek?

Jarmark Bożonarodzeniowy 2023 w Helsinkach będzie jednym z krócej trwających jarmarków w Europie. Organizatorzy poinformowali już, że tegoroczna edycja ma rozpocząć się 15 grudnia i trwać zaledwie do piątku 22 grudnia 2023 roku. Większość jarmarków w Europie trwa przynajmniej do 23 lub 24 grudnia i rozpoczyna się w drugiej połowie listopada.

Osoby wybierające się na Helsinek na ten jarmark świąteczny mają więc niewiele czasu na wizytę ponieważ jarmark trwa tylko tydzień. Na szczęście nie jest to jedyny jarmark w Helsinkach. Warto również dodać, że w dniach 16-17 grudnia 2023 planowany jest także jarmark rzeźnicki czyli Teurastamon Joulumarkkinat.

Ważne informacje:

  • Największy jarmark w Helsinkach przy pl. Senackim trwa od 1 do 22 grudnia
  • Jarmark na głównej ulicy Helsinek trwa zaledwie tydzień
  • Słynny Jarmark Rzeźnicki potrwa 2 dni

Polecamy również: