Jaka rzeka przepływa przez Berno. Rzeka w Bernie

Szwajcaria słynie z gór i jezior ale warto pamiętać o tym, że w kraju są też rzeki. Wiele osób zastanawia się nad jaką rzeką leży Berno. Jaka rzeka przepływa przez Berno? Jaka jest rzeka w szwajcarskim mieście Berno? Sprawdźmy to!

Wiele z dużych, a czasem i mniejszych miast, leży nad rzekami. Berno nie jest wyjątkiem i również położone jest na dwóch brzegach rzeki. Jaka rzeka płynie w Bernie?

Berno, czwarte co do wielkości miasto w Szwajcarii, słynie z malowniczego położenia na dwóch brzegach rzeki Aare. Rzeka Aare to często odpowiedź na hasło do krzyżówki.

Rzeka Aare nie należy do największych rzek Europy. Rzeka przepływająca przez Szwajcarię ma jedynie 295 kilometrów długości. Rzeka Aare przepływająca przez Berno jest lewym dopływem Renu. Jej bieg rozpoczyna się w Alpach Berneńskich w grupie górskiej Finsteraarhorn, gdzie powstaje z połączenia kilku mniejszych strumieni górskich. Rzeka jest skanalizowana powyżej ujścia do jeziora Thun. Ostatecznie na terenie szwajcarskiej gminy Koblenz wpada do Renu.

Podsumowanie: nad jaką rzeką leży Berno? Berno leży nad rzeką Aare.

 
Polecamy również: