Kiedy jest strefa Szczecin. Kiedy płatne parkowanie?

W centrum Szczecina parkowanie w obrębie wyznaczonej tu strefy parkowania jest płatne w wyznaczonych dniach i godzinach. Wiele osób planujących wyjazd do Szczecina zastanawia się kiedy parkowanie w Szczecinie jest płatne. Kiedy działa strefa płatnego parkowania w Szczecinie? W jakich godzinach obowiązują opłaty w strefie płatnego parkowania w Szczecinie? Sprawdźmy dni i godziny funkcjonowania strefy.

Kiedy parking w strefie płatnego parkowania jest płatny? Parkowanie w strefie płatnego parkowania w Szczecinie wygląda następująco. Postój w obrębie strefy płatnego parkowania jest płatny w dni robocze, co oznacza od poniedziałku do piątku. Godziny, w których obowiązują opłaty za parkowanie, to od 8:00 do 17:00.

Warto zaznaczyć, że istnieją pewne dni powszednie, które są wyłączone z funkcjonowania strefy płatnego parkowania w Szczecinie. Są to dni robocze przypadające 2 maja w trakcie przedłużonego weekendu majowego, w Wigilię 24 grudnia oraz 31 grudnia czyli w Sylwestra. W tych dniach kierowcy mogą korzystać z miejsc parkingowych bez konieczności płacenia dodatkowych opłat za postój nawet jeśli przypadają one na dni powszednie.

Podsumowanie: kiedy obowiązuje strefa płatnego parkowania w Szczecinie? Parking w strefie płatnego parkowania w Szczecinie jest płatny w dni robocze od poniedziałku do piątku od 8:00 do 17:00. Zasady te zawsze mogą się zmienić więc przed wyjazdem do Szczecina warto samodzielnie przestudiować regulamin i uchwały dotyczące strefy by zweryfikować czy sytuacja nie uległa zmianie.

Warto przeczytać również: