Czy można latać dronem w Katarze? Czy wolno latać w Doha?

Od wielu lat drony stały się popularnymi akcesoriami kupowanymi przez turystów, fotografów, szpiegów i wojskowych. Wiele osób jadących do Kataru zastanawia się czy w Katarze można latać dronem. Czy do Kataru można zabrać drona? Czy wolno latać dronem w Doha?

 

Czy w Katarze wolno latać dronami? Tak, w Katarze nie ma zakazu lotów dronami ale jeśli jedziemy na wakacje do Kataru to należy pamiętać, że w Katarze dronami mogą latać wyłącznie obywatele Kataru.
 
Wyłącznie obywatele Kataru mogą latać dronem w Katarze. Co więcej – obywatele Kataru muszą najpierw uzyskać stosowne pozwolenie. Jeśli wybieramy się do Kataru i nie jesteśmy obywatelami kraju to nie bierzemy ze sobą drona bo ten może zostać skonfiskowany na lotnisku.
 
Zakaz przywozu dronów do Kataru jest też problemem dla osób, które mają międzylądowanie w Katarze. Drony należy zgłosić na lotnisku i zostawić w depozycie. Z dronem nie możemy wyjść z lotniska.
 
Podsumowanie: czy w Katarze można latać dronem? Obywatele Kataru po uzyskaniu stosownych pozwoleń mogą latać dronami. Przyjezdni nie mogą latać dronami w Katarze i nie mogą ich również przywozić do kraju.

 
Polecamy również: