Czy w Tajlandii jest Uber? Czy Uber działa w Tajlandii?

Wyjeżdżając do nowego kraju potrzebujemy uczciwego transportu. Jedną z najpopularniejszych form transportu w podróży jest wynajęcie Ubera. Wiele osób jadących do Tajlandii zastanawia się czy w Tajlandii jest Uber. Czy Uber działa w Tajlandii? Na ten temat pojawia się wiele sprzecznych informacji. Jakie są fakty w 2023 roku?

 

W internecie w wielu miejscach można przeczytać, że w Tajlandii działa Uber ale to jest nieprawda. Wpisy blogowe są stare i nieaktualizowane.
 
Czy w Tajlandii jest Uber? Nie ma. Kiedyś był, ale usługa nie jest już dostępna w Tajlandii. Uber został zmuszony do wycofania się z Tajlandii w 2018 roku i od tej pory Ubera nie ma. Na tajskim rynku Uber połączył się z wiodącą w Azji platformą Grab, która działa na podobnych zasadach.
 
Jadąc do Tajlandii potrzebna jest nam więc aplikacja Grab, a nie znany z Europy czy Ameryki Uber. By tanio podróżować po Tajlandii zawsze można też skorzystać z tuk tuków.
 
Podsumowanie: czy w Tajlandii jest Uber? Nie, Uber kilka lat temu wycofał się z tajskiego rynku i nie działa w Tajlandii.

 
Polecamy również: