Czy Finlandia jest w Europie? Gdzie leży Finlandia?

Finlandia nie należy do najczęściej wybieranych destynacji turystycznych więc wiele osób nie zna szczegółów i detali dotyczących Finlandii. Wielu turystów zastanawia się czy Finlandia jest w Europie. Gdzie leży Finlandia? Czy Finlandia to Europa? Sprawdźmy to!

 
Jeśli zastanawialiście się na jakim kontynencie leży Finlandia to mamy dla Was odpowiedź. Czy Finlandia jest w Europie? Owszem! Finlandia znajduje się w Europie. Przez część osób uważana jest za część Skandynawii. Nawet jeśli nie jest fizycznie połączona z Półwyspem Skandynawskim, Finlandia jest uważana za część Skandynawii ze względu na jej kulturowe i historyczne więzi ze Szwecją i Norwegią. Szwedzki jest jednym z języków urzędowych Finlandii (obok fińskiego), a wielu Finów ma szwedzkie pochodzenie.
 
Co ciekawe, mimo że Finlandia graniczy z Rosją, jest uważana raczej za część Europy Zachodniej niż Wschodniej. Dzieje się tak dlatego, że pod względem politycznym i gospodarczym Finlandia ma więcej wspólnego ze swoimi zachodnioeuropejskimi sąsiadami niż z położoną na wschodzie Rosją. Na przykład, Finlandia jest członkiem Unii Europejskiej, a Rosja nie.
 
Wśród najpopularniejszych atrakcji w Finlandii wymienić można miejsca takie jak na przykład Katedra w Helsinkach: Ta neoklasyczna katedra została ukończona w 1852 roku i jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych punktów orientacyjnych w mieście Helsinki. Znajduje się na Placu Senackim, który jest również domem dla Uniwersytetu Helsińskiego i kilku innych ważnych budynków rządowych, wioska Świętego Mikołaja w Rovaniemi w fińskiej Laponii, Santa Claus Village to park rozrywki, w którym można spotkać samego Świętego Mikołaja! Jest otwarty przez cały rok, ale jest szczególnie popularny zimą, kiedy odwiedzający mogą jeździć psimi zaprzęgami, skuterami śnieżnymi lub reniferami.
 
Podsumowanie: na jakim kontynencie leży Finlandia? Finlandia bezwzględnie jest częścią Europy!

 
Warto przeczytać również: