Czy 11 listopada wszystko jest zamknięte? Co jest otwarte?

11 listopada w Polsce to tradycyjnie święto uznawane za datę odzyskania niepodległości przez nasz kraj. Wiele osób zastanawia się czy w Narodowe Święto Niepodległości wszystko jest zamknięte. Czy 11 listopada wszystko jest zamknięte? Co jest otwarte 11 listopada? Czy cokolwiek jest otwarte 11 listopada?

 

11 listopada to dzień ustawowo wolny od pracy i podobnie jak w niedziele w które zabroniony jest handel wiele miejsc jest zamknięta. 11 listopada nieczynne są dyskonty czy supermarkety, a także sklepy w galeriach handlowych. Na szczęście nie wszystko jest zamknięte.
 
Odpowiedź na pytanie czy wszystko jest zamknięte 11 listopada jest negatywna. Zamknięte są też najróżniejsze punkty usługowe. Warto jednak pamiętać, że wiele branż nie zamyka swoich przedsiębiorstw w świąteczny dzień licząc na zarobek zdecydowanie większy niż w inne dni.
 
11 listopada można spodziewać się więc otwartych kawiarni i restauracji, kin, małych prywatnych sklepów w tym sklepów monopolowych czy stacji benzynowych.
 
Oczywiście nie każde miejsce w Polsce decyduje się na otwarcie 11 listopada. Warto więc wcześniej upewnić się czy punkt do którego chcemy udać się i wykozystać dzień wolnego i przedłużony weekend będzie otwarty 11 listopada!

 
Polecamy również: