Makarska pogoda marzec. Jaka temperatura? Czy warto?

Marzec w Polsce nie należy do ciepłych miesięcy więc wiele osób w marcu szuka ciepłych miejsc na urlop. Turyści często zastanawiają się czy Riwiera Makarska w marcu jest ciepła. Jaka jest pogoda w Makarska w marcu? Jaka jest temperatura? Sprawdźmy czy warto jechać.

 

Czy Riwiera Makarska w Chorwacji w marcu jest ciepła? Odpowiedź na to pytanie brzmi: raczej nie. Marzec nie należy do najcieplejszych miesięcy w mieście Makarska. Ile jest stopni?
 
Z początkiem marca średnia temperatura w Makarska to 13 stopni Celsjusza. Z każdym tygodniem średnia się podnosi. W połowie miesiąca wynosi około 14 stopni Celsjusza, a pod koniec marca średnia to już 16 stopni. Nie są to jednak idealne warunki na urlop.

 
Marzec w Makarska jest miesiącem w którym możemy spodziewać się chłodnych wieczorów, nocy i poranków. Nie ma też zbyt wiele słońca i zdarzają się dni z opadami deszczu.
 
Czy Makarska w marcu to dobry pomysł? Jeśli celem naszych wakacji ma być wypoczynek nad ciepłym morzem w wysokich temperaturach i kąpiele słoneczne to Makarska w Chorwacji w marcu nie należy do miejsc do których warto jechać.

 
Warto przeczytać również: