Czy w Katarze jest Wielkanoc? Czy w Katarze obchodzą Wielkanoc?

Katar stał się ostatnio krajem o którym swoją wiedzę poszerzyć chce wiele osób. Wielu Polaków zastanawia się czy w Katarze obchodzi się Wielkanoc. Czy jest Wielkanoc w Katarze? Jak wygląda Wielkanoc w Katarze? Sprawdźmy to!

 

Powszechnie wiadomo, że Katar to kraj w którym oficjalną religią jest islam. Jest to państwo wyznaniowe i ciężko spodziewać się, by katolickie święta były tu dniami ustawowo wolnym od pracy. Tak samo jest w przypadku Wielkanocy.
 
Wielkanoc w Katarze nie jest dniem ustawowo wolnym od pracy. W kraju jest jednak blisko 15% mniejszość chrześcijańska, która Wielkanoc świętuje. Obchodzą je też turyści i osoby, które przyjechały do Kataru ze względu na sprawy biznesowe. Świętowanie Wielkanocy nie jest w żaden sposób tępione w Katarze.
 
Jak wygląda Wielkanoc w Katarze? Podobnie jak w przypadku świąt Bożego Narodzenia w Katarze również na Wielkanoc zobaczymy tu ozdoby w sklepach czy hotelach. W różnych restauracjach czy hotelach w Doha organizowane są świąteczne śniadania i brunche.
 
W Doha są też chrześcijańskie świątynie w których organizowane są wszystkie wielkanocne wydarzenia religijne.
 
Podsumowanie: czy w Katarze jest Wielkanoc? Wielkanoc i Poniedziałek Wielkanocny nie są dniami ustawowo wolnym od pracy ale mniejszość chrześcijańska i turyści mają możliwość świętowania Wielkanocy w Katarze.

 
Polecamy również: