Ile kosztuje wypożyczenie auta w Czarnogórze 2023? Wypożyczalnie Czarnogóra ceny

Czarnogóra to coraz popularniejsza letnia (ale nie tylko!) destynacja dla wielu polskich turystów i podróżników. Przygotowaliśmy garść porad specjalnie dla osób które chciałyby zwiedzić ten kraj przemierzając go na pokładzie wypożyczonego w Czarnogórze samochodu. Zastanawiacie się ile kosztuje wypożyczenie samochodu w Czarnogórze, gdzie wypożyczyć auto w Czarnogórze? Jakie dokumenty do wypożyczenia auta w Czarnogórze? Jakie są ceny w wypożyczalniach 2023? To koszt wypożyczenia samochodu w Czarnogórze.

 


Gdzie wynająć samochód w Czarnogórze?

Podróżowanie po Czarnogórze wynajętym samochodem to coraz popularniejszy sposób zwiedzania tego kraju. Wypożyczalnie aut znajdziemy we wszystkich popularnych wśród turystów miejscach takich jak Tivat, Budva, Ulcinj czy stolica kraju Podgorica.
 
Przed podróżą warto wiedzieć co jest potrzebne żeby wypożyczyć samochód w Czarnogórze. Jakich dokumentów potrzeba? By wypożyczyć auto konieczne jest przedstawienie w wypożyczalni paszportu oraz aktualnego krajowego prawa jazdy. Dokumenty te musi okazać każdy z kierowców, którzy będą prowadzić samochód w czasie okresu wypożyczenia. Osoby, które chcą wypożyczyć auto w Czarnogórze muszą mieć 22 lata.

 


Zasady wypożyczenia auta w Czarnogórze

Większość wypożyczalni samochodów w Czarnogórze pozwala na wyjazd wynajętym samochodem za granicę, czasem wiąże się to z uiszczeniem dodatkowej opłaty. Fakt chęci wyjazdu z Czarnogóry należy zgłosić wcześniej w wypożyczalni by otrzymać Zieloną Kartę dla wypożyczonego auta.

 
Powszechną praktyką w przypadku wypożyczania samochodów jest blokowanie na karcie kredytowej depozytu na poczet potencjalnych uszkodzeń auta lub jego kradzieży. Czy można wypożyczyć samochód bez depozytu? Część wypożyczalni znacznie obniża wysokość depozytu lub całkowicie z niego rezygnuje w przypadku wykupienia przez klienta pełnego ubezpieczenia na wynajmowane auto. Przez to wynajem samochodu bez depozytu jest nieznacznie droższy od ofert wymagających depozytu. Warto rozważyć taką opcję, aby przemieszczać się po Czarnogórze spokojnie i nie zawracać sobie nadto głowy potencjalnymi nieszczęśliwymi zdarzeniami na drodze. Pamiętajmy, że drogi w Czarnogórze bywają wąskie i kręte, a kultura jazdy w niczym nie przypomina spokojnych kierowców znanych z naszych dróg.
 
Wypożyczalnie w Czarnogórze posiadają samochody w każdym segmencie zarówno z automatyczną jak i manualną skrzynią biegów. W związku z tym każdy kierowca może dobrać sobie wypożyczane auto pod swoje własne preferencje. Przy wynajmowaniu samochodu przez Internet należy też zwrócić uwagę czy wybieramy samochód wyposażony w automatyczną skrzynię czy auto z manualną skrzynią biegów.

 


Ile kosztuje wypożyczenie samochodu w Czarnogórze?

Najważniejsze pytanie które dotyczy wynajmu samochodu w Czarnogórze to ile to kosztuje i czy opłaca się wynająć samochód w Czarnogórze? Cena wynajmu auta w Czarnogórze zależna jest od kilku czynników, m.in. od terminu, długości najmu, segmentu wynajmowanego auta, aż w końcu stanu samochodu – jego rocznika i przebiegu.

 

Warto mieć również na uwadze, że szczyt sezonu turystycznego, a co za tym idzie najwyższe ceny wynajmu samochodów w Czarnogórze, przypada na okres czerwiec – sierpień. Jakie są więc ceny wypożyczenia samochodu w Czarnogórze?

  


Ile kosztuje wynajęcie samochodu w Podgoricy? Ceny wynajmu auta w Podgoricy 2023

Ceny za wynajem samochodu w Podgoricy w sezonie letnim 2023 kształtują się następująco. Za wynajem samochodu w klasie ekonomicznej w stylu Kia Ceed czy Peugeot 207 zapłacimy około 35 EUR za dobę. Koszt wynajmu samochodu ze w klasie standard waha się natomiast od 45 EUR za Peugeot 308 do 105 EUR za samochody pokroju Toyoty Auris czy Audi A3.
 
Jeżeli chcemy przemieszczać się SUV-em, to musimy liczyć się z wydatkiem od 100 EUR za Hyundaia Santa Fe. Jeżeli nasz budżet jest natomiast trochę wyższy, to możemy skusić się np. na Toyotę RAV 4 za 130 EUR/doba lub Suzuki Jimny za 160 EUR/doba.
 
Ceny wynajmu kabrioletu w Podgoricy zaczynają się natomiast od 45 EUR za Peugeota 207. Za Opel Astra CC zapłacimy 100 EUR za dobę, a za Mini Coopera w wersji cabrio 140 EUR za dobę. W tej samej cenie możemy również wynająć BMW 320d.

 
Jeżeli wybieramy się do Czarnogóry większą grupą, konieczne może być wynajęcie busa. Za ile będzie bus? Ile kosztuje wynajęcie busa w Podgoricy? Znany i lubiany dziewięcioosobowy Ford Transit to koszt 140 EUR za dzień wynajmu. Za ośmioosobowego Hyundaia H1 zapłacimy natomiast 175 EUR za dobę. Mercedes Vito to koszt około 200 EUR za dobę.

 


Ile kosztuje wynajęcie samochodu w Tivacie? Ceny wynajmu auta Tivat 2023

Tivat to kolejne popularna destynacja w Czarnogórze, w której możemy wypożyczyć auto. Ceny wynajmu samochodu w Tivacie prezentują się następująco. Za wypożyczenie najtańszych aut takich jak Volkswagen Polo (bez depozytu!) zapłacimy 50 EUR za dobę. Koszt wypożyczenia Renault Clio (również bez depozytu) to 68 EUR. Za Skodę Fabię zapłacimy natomiast 70 EUR za dobę. Jeżeli zależy nam na samochodzie z odrobinę wyższej półki, to możemy skusić się na Mitsubishi Lancera za 70 EUR/doba, Suzuki Baleno za 89 EUR/doba lub Opla Insignię za 105 EUR/doba.
 

W kategorii SUV również mamy szeroki wybór. Najtańszą opcją w tym przypadku jest Hyundai Santa Fe za 80 EUR/doba. Jeżeli możemy wydać trochę więcej na wynajem SUV-a, warto rozważyć również Renault Kadjar w cenie 120 EUR/doba lub BMW X1 za 130 EUR/doba.
 

Jeżeli chcemy cieszyć się w pełni piękną pogodą w Czarnogórze, na pewno warto zainteresować się wypożyczeniem kabrioletu w Tivacie. Ich ceny kształtują się następująco. Za wypożyczenie Chryslera PT Cruisera w automacie zapłacimy 75 EUR za dobę. Peugeot 308 CC kosztuje z kolei 90 EUR/doba. Opla Cascadę Cabrio wynajmiemy już za 110 EUR. A ile kosztuje wynajęcie busa w Tivacie? Klasyczny dziewięcioosobowy Ford Transit to wydatek 120 EUR za dobę. Za Opla Vivaro zapłacimy 135 EUR za dzień. Mercedes-Benz Vito już od 142 EUR za dobę.
 
Ceny wypożyczenia samochodu w Czarnogórze nie są wygórowane i każdy powinien znaleźć coś adekwatnego do swoich potrzeb oraz budżetu.
  


Czy na lotnisku w Podgoricy jest wypożyczalnia samochodów? Czy jest na mieście?

Jeżeli wybieracie się do Czarnogóry samolotem, lądujecie w Podgoricy i planujecie wypożyczyć samochód, to zapewne ucieszy Was informacja, że na lotnisku z Podgoricy znajdziecie kilka wypożyczalni samochodów. Przed przylotem warto jednak dokonać rezerwacji wynajmowanego auta przez Internet – dzięki temu możecie uzyskać najkorzystniejszą cenę oraz będziecie mieć pewność, że wybrany przez Was samochód czeka bez żadnych niespodzianek już lotnisku.
 
Ponadto kilka wypożyczalni samochodów znajduje się również w centrum Podgoricy. W tym przypadku również zalecamy wcześniejszą rezerwację auta, tak aby uniknąć rozczarowań.
 
Jak widać wypożyczenie samochodu w Czarnogórze nie jest niczym skomplikowanym, a na pewno ułatwi Wam przemieszczanie się po tym pięknym kraju. Wszystkim czytelnikom życzymy udanego odpoczynku nad Adriatykiem oraz szerokiej drogi.

 
Polecamy również: