W jakim województwie i powiecie jest Zakopane? Sprawdzamy

W dzisiejszych dziwnych czasach wiele osób sprawdza w sieci gdzie znajdują się ich destynacje turystyczne. Jeśli wciąż zastanawiacie się w jakich strefach znajdują się miejsca w które chcecie pojechać to pewnie zastanawiacie się też w jakich są województwach i powiatach. Sprawdzamy jaki powiat to Zakopane i w jakim województwie jest Zakopane.

 

Zakopane to od lat jedno z najpopularniejszych miejsc na wakacje w Polsce. Atrakcje turystyczne Zakopanego pozwalają na ciekawy wypoczynek zarówno latem jak i zimą. Jeśli zastanawiacie się w jakim województwie znajduje się Zakopane to już przychodzimy Wam z pomocą.
 
Położone na południu Polski Zakopane znajduje się na granicy województwa Małopolskiego przy samym jego krańcu. Zakopane to województwo Małopolskie. Warto jednak sprawdzić również w jakim powiecie znajduje się Zakopane.
 

Jeśli chodzi o powiat Zakopanego to jest to dość podchwytliwa kwestia. Nie jest to powiat “zakopiański”. Zakopane leży w powiecie tatrzańskim w którego skład wchodzi miasto Zakopane oraz gminy wiejskie Biały Dunajec, Bukowina Tatrzańska, Poronin oraz Kościelisko.

 
Polecamy również: