Czy w Morzu Śródziemnym są rekiny? Czy atakują przy plażach?

Czy w Morzu Śródziemnym są rekiny? Czy atakują przy plażach?

Morze Śródziemne to akwen nad którym położone kraje każdego roku ściągają tysiące turystów. Przed wyjazdem, niezależnie do którego kraju, wiele osób zastanawia się czy kąpiąc się w Morzu Śródziemnym może natknąć się na rekina. Czy w Morzu Śródziemnym są rekiny? Czy atakują ludzi?

 
Międzykontynentalne morze leżące między Azją, Afryką i Europą to akwen dość niewielki w porównaniu do oceanów i zdecydowanie bezpieczniejszy od nich. Nie znaczy to jednak, że nie ma w nim rekinów.
 
Czy w Morzu Śródziemnym są rekiny? Są. W wodach Morza Śródziemnego występuje około 50 gatunków najróżniejszych rekinów. Większość z nich jest na szczęście niegroźna dla wczasowiczów.
 
Są jednak niebezpieczne gatunki rekinów, a czasem – chociaż bardzo rzadko – dochodzi do sprowokowanych i niesprowokowanych ataków na ludzi. Na szczęście ataki rekinów w Morzu Śródziemnym to incydentalne przypadki.
 
Jadąc nad Morze Śródziemne nie musimy raczej obawiać się ataku rekina przy plaży. Warto jednak bezwzględnie stosować się do wszystkich zaleceń wydawanych przez lokalne służby czy ratowników na każdej plaży, by w razie zauważenia rekinów nie wchodzić do wody.

 
Polecamy również: