Czy na Zanzibarze są rekiny? Czy są rekiny w Tanzanii?

Zanzibar i Tanzania stały się od niedawna bardzo popularnymi kierunkami urlopowymi. Wiele osób planujących wyjazd do Tanzanii zastanawia się czy w wodach wokół Zanzibaru są rekiny. Czy w Tanzanii rekiny atakują turystów? Czy rekiny na Zanzibarze są niebezpieczne?

 

Jeśli zastanawiamy się czy w wodach wokół Tanzanii i Zanzibaru są rekiny to odpowiedź na to pytanie jest twierdząca. Na Zanzibarze są rekiny ale przy brzegu dość ciężko je spotkać.
 
W wodach wokół Zanzibaru występują rekiny rafowe i wielorybie. Przypadki obserwacji rekinów w płytkich wodach bezpośrednio wokół archipelagu Zanzibar są dość rzadkie. Czy zdarzają się ataki rekinów w wodach Zanzibaru i w Tanzanii?
 
Historia ataków rekinów w wodach Tanzanii zna pięć przypadków ataków rekinów na plaży Coco Beach w Dar-es-Salaam, dwa ataki rekinów w zatoce Dar-es-Salaam i jeden atak rekina na wyspie Mafia w sporej odległości od Zanzibaru.
 
Do ostatnich znanych ataków rekinów w Tanzanii doszło w 2000 roku. Z ośmiu ataków sześć było atakami niesprowokowanymi, jeden sprowokowany, a o jednym brak danych. Z ośmiu 5 zakończyło się zgonem ofiary rekina.
 
Podsumowanie: czy w Tanzanii są rekiny? Są, ale atakują niezwykle rzadko, a w wodach wokół wysp archipelagu Zanzibar nie zanotowano ataków rekina. Oczywiście ze względu na to, że rekiny zawsze mogą się pojawić należy bezwzględnie stosować się do wszelkich zaleceń lokalnych władz i nie ignorować ostrzeżeń ratowników o możliwości pojawienia się rekina przy brzegu. Przezorny zawsze ubezpieczony!

 
Polecamy również: