Czy do Tajlandii potrzeba paszportu? Czy potrzeba wizy? Tajlandia dokumenty

Czy do Tajlandii potrzeba paszportu? Czy potrzeba wizy? Tajlandia dokumenty

Wyjazd do Tajlandii to możliwość przeżycia egzotycznej przygody, skosztowania taniego i niezwykłego jedzenia i bawienia się u boku egzotycznych dziewcząt. Nie jest to jednak zbyt często obierany kierunek wakacyjnych wyjazdów więc wiedza o tym jakich dokumentów potrzeba do Tajlandii nie jest zbyt powszechna. Czy do Tajlandii potrzebny jest paszport czy wystarczy dowód osobisty? Czy jadąc do Phuket lub Bangkoku potrzebna jest nam wiza? Sprawdźmy jakich dokumentów potrzeba na turystyczny wyjazd do Tajlandii.

 

Tajlandia to ciekawy i egzotyczny kraj w którym przy zachowaniu rozsądku można bawić się bardzo dobrze i tanio chociaż sam koszt dojazdu do Tajlandii już tak niski nie jest. Jakich dokumentów potrzeba jeśli wybieramy się do Tajlandii? Czy potrzebna jest wiza?

 
Polak jadący na wczasy do Tajlandii na okres krótszy niż 30 dni samolotem i 15 dni lądem nie potrzebuje wizy. Lądowym przejściem granicznym można bezwizowo dostać się do Tajlandii tylko dwa razy w ciągu 12 miesięcy. Przy przylocie samolotem bywa że pogranicznicy również doczepiają się do osób przylatujących bez wizy więc dłuższe pobyty lepiej organizować z wyprzedzeniem i załatwić sobie wizę.

 
Czy do Tajlandii potrzeba paszportu? Niestety – tak. Do Tajlandii nie polecimy na dowód osobisty. Paszport musi być ważny przynajmniej przez pół roku od planowanej daty wyjazdu z Tajlandii.

 
Jadąc do Tajlandii według obowiązujących przepisów należy mieć bilet powrotny oraz 10 000 bahtów tajskich na pobyt. Może być konieczne potwierdzenie turystycznego charakteru wyjazdu poprzez na przykład pokazanie rezerwacji w hotelu.

 
Polecamy również: