Czy 11 listopada 2023 parking w Kielcach jest płatny?

11 listopada to ważna data w kalendarzu każdego Polaka, ponieważ tego dnia obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. To dzień, który upamiętnia odzyskanie przez Polskę niepodległości po 123 latach rozbiorów. Z tej okazji w wielu miejscach organizowane są uroczystości skupiające wiele osób. Wiele osób jadących tego dnia do Kielc zastanawia się czy 11 listopada parking w Kielcach jest płatny. Czy 11 listopada 2023 działa strefa płatnego parkowania?

Na początek warto podkreślić, że strefa płatnego parkowania w Kielcach obowiązuje w dni robocze od poniedziałku do piątku, w godzinach od 9:00 do 17:00. Kierowcy, korzystający z miejsc parkingowych w centrum miasta w tych godzinach, zobowiązani są do opłacenia postoju za pomocą parkometrów lub systemów płatności mobilnej.

11 listopada 2023 roku wypada to po pierwsze jak zwykle dzień ustawowo wolny od pracy z powodu święta, a po drugie w tym roku święto to przypada na sobotę. Strefa płatnego parkowania w Kielcach tego dnia nie obowiązuje z dwóch powodów – po pierwsze dnia ustawowo wolnego od pracy, a po drugie z powodu tego, że jest to sobota.

Nawet gdyby 11 listopada nie był dniem ustawowo wolnym od pracy, to w soboty strefa płatnego parkowania w Kielcach jest bezpłatna. Oznacza to, że niezależnie od okoliczności, parkowanie w tym dniu jest całkowicie darmowe.

Dla mieszkańców i wszystkich, którzy przyjadą do Kielc uczcić to ważne święto, jest to dobra wiadomość. Nie trzeba przejmować się opłatami za parkowanie ani biletami parkingowymi. Można spokojnie uczestniczyć w uroczystościach, paradach czy innych wydarzeniach organizowanych z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Warto jednak pamiętać, że przepisy dotyczące parkowania zawsze mogą się zmienić dlatego zawsze warto sprawdzić aktualne regulacje na stronach internetowych miasta lub sprawdzając lokalne portale informacyjne.

Podsumowanie: czy 11 listopada 2023 roku, w Narodowe Święto Niepodległości, parking w Kielcach jest płatny? Tego wyjątkowego dnia parking jest darmowy, zarówno ze względu na to, że jest to dzień ustawowo wolny od pracy, jak i fakt, że 11 listopada to sobota, a w soboty parkowanie w Kielcach jest bezpłatne.

Warto przeczytać również: