Czy w Rumunii można pić wodę z kranu? Czy bezpieczna do picia?

Rumunia nie należy do najbardziej znanych kierunków wakacyjnych wyjazdów dlatego też wielu turystów nie wie czy w Rumunii można pić wodę z kranu. Czy woda z kranu w Rumunii jest bezpieczna do picia? Czy można pić ją prosto z kranu?

 

W obecnych czasach wiele osób rezygnuje z kupowania wody z powodów finansowych oraz ekologicznych. Sposobem na obcięcie kosztów jest picie wody z kranu. Czy w Rumunii woda z kranu nadaje się do picia?
 
W większości miejsc w Rumunii woda z kranu jest bezpieczna. Zwłaszcza w dużych miastach bo na prowincji różnie z tym bywa. Z badań przeprowadzonych w 2021 roku wynika, że Rumuni obawiają się picia wody z kranu. Aż 60% mieszkańców kraju unika picia wody z kranu.
 
W Rumunii popularne jest kupowanie wody do picia w butelkach lub dużych baniakach, a biedniejsi mieszkańcy decydują się na wcześniejsze przegotowanie wody z kranu.
 
Podsumowanie: czy w Rumunii można pić wodę z kranu? W dużych miastach woda z kranu w Rumunii nadaje się do picia (chociaż może być bardzo twarda) ale w regionach wiejskich na prowincji lepiej postawi na zakup wody w butelce.
 
Wody z kranu lepiej nie spożywać też mieszkając w starych budynkach w których przyłącze do wody może być poprowadzone starymi rurami wykonanymi z ołowiu.

 
Polecamy również: