Jak daleko od granicy jest Równe na Ukrainie? Ile kilometrów od Polski?

Duże miasta na Ukrainie położone blisko polskich granic budzą ostatnio spore zainteresowanie. Wiele osób zastanawia się gdzie leży Równe i jak daleko od polskiej granicy jest Równe. Ile jest z polskiej granicy do miasta Równe. Jaka jest odległość od Polski? Sprawdźmy.

 

Zdjęcie ilustracyjne

 
Równe to niezbyt duże miasto (według danych z 2020 roku zamieszkałe przez 245 272 osoby) znajdujące się nad rzeką Uście. Przed zmianą polskich granic Równe było największym miastem w województwie wołyńskim. Obecnie Równe znajduje się na Ukrainie w obwodzie rówieńskim.
 
Jak daleko od granicy leży Równe? Z przejścia granicznego Zosin – Uściług do centrum miasta jest około 162 kilometrów. Z przejścia granicznego Dołhobyczów – Uhrynów do centrum miasta jest 197 kilometrów. Z granicy Dorohusk – Jagodzin trzeba przejechać 214 kilometrów, z Hrebenne-Rawa Ruska to około 249 kilometrów. Z pozostałych przejść drogowych jest jeszcze dalej.
 
Bezpośrednia odległość od polskiej granicy w linii prostej jest nieco mniejsza. Z centrum miasteczka Równe do polskich granic w linii prostej jest 150 kilometrów.
 

Po rozbiorach Polski Równe znalazło się w granicach rozbioru rosyjskiego. Po zaborach powróciło do Polski. II wojnie światowej miasto pozostało w granicach USRR, a od 1991 roku znajduje się w granicach niepodległej Ukrainy.

 
Polecamy również: