Magnes na lodówkę – czy najgłupsza pamiątka szkodzi i psuje lodówkę?

Z podróży i wycieczek przywieźć można wiele rzeczy od produktów od produktów spożywczych przez wysokiej jakości alkohole, lokalne wyroby rzemieślnicze czy inne unikatowe produkty lokalne. Jednym z najgłupszych prezentów z wakacji są za to magnesy. Lawinowo rosnąca popularność magnesów na lodówkę sprawiła, że wiele osób zastanawia się czy magnesy psują lodówki. Dziś poznamy odpowiedź na to pytanie.

 

Z góry jednak trzeba powiedzieć sobie jasno – dyskusyjnej zwykle urody magnesy na lodówkę w większości są dziełem chińskich producentów. Właściciele straganów z badziewiem dla naiwnych turystów zamawiają całe pudła magnesów w tych samych fabrykach. U Chińczyków zamówicie sobie magnesy z Wenecji, Wiednia, Rzymu, Londynu czy dowolnie innego wybranego miejsca na świecie, nawet bez konieczności podróżowania.
 
Rzadko kiedy zdarza się, że tandetna ozdoba wykonana jest rękoma lokalnego rzemieślnika, a nawet jeśli jest – wciąż jest to jeden ze szczytów podróżniczego bezguścia.

 


Czy można wieszać magnesy na lodówkę?


 
Modne wśród podróżników magnesy produkowane przez chińskie rączki przeżywają prawdziwy rozkwit i można je kupić wszędzie. Każdy miał z nimi styczność, nic więc dziwnego że wiele osób zastanawia się czy magnesy szkodzą lodówce i czy można je wieszać.

 
Ogólnie rzecz biorąc duży magnes może mieć wpływ na pracę urządzeń elektrycznych, w tym także lodówek, ale tyczy się to raczej silnych magnesów, a nie niewielkich magnesów turystycznych przyklejanych do drzwi lodówki. Jeśli nie ogarnęła was mania kolekcjonowania badziewnych magnesów z różnych wycieczek i nie przesadzacie zbytnio to magnesy na lodówce nie psują i nie szkodzą niczemu poza poczuciem estetyki.

 
Czym innym jest przesadzanie z ilością. Jeśli mamy naprawdę wysoką lodówkę i naprawdę bardzo wiele ciężkich magnesów powieszonych na lodówce to mogą one szkodzić, jednak nie samemu mechanizmowi lodówki. Wieszając magnesy na lodówce trzeba wziąć pod uwagę ich masę. Warto podkreślić też, że zwykły magnes używany do przytwierdzania karteczek z zapisanymi informacjami też nie zepsuje lodówki.

 


 

Zbyt wiele magnesów jednak będzie stanowić dodatkowe obciążenie dla drzwi i zawiasów co może doprowadzić do szybszego zniszczenia lodówki. Mowa jednak o naprawdę ekstremalnych przypadkach obklejenia całych drzwi lodówki magnesami.

 
Jeśli nie nacie pieniędzy na pamiątki z wakacji to z każdego miejsca na świecie można przywieźć sobie coś naprawdę charakterystycznego tak jak chociażby dzbany z Cypru, pistacje z Sycylii czy pierdółki ze skały wulkanicznej z Wysp Kanaryjskich. Magnesy kupujemy tylko jako pamiątki dla nielubianych kolegów z biura.

 
Polecamy również: