Czy na Ukrainę potrzebna jest Zielona Karta? Gdzie kupić?

Wyjazdy na Ukrainę, w tym wyjazdy własnym samochodem na Ukrainę, to od wielu lat popularny sposób spędzenia krótkich i długich urlopów. Wiele osób wciąż jeszcze nie było na Ukrainie i przed pierwszym wyjazdem zastanawia się czy na Ukrainę potrzebna jest Zielona Karta. Czy na Ukrainie trzeba mieć Zieloną Kartę czy wystarczy OC? Gdzie kupić Zieloną Kartę na Ukrainę? Ile kosztuje Zielona Karta na Ukrainę? Sprawdzamy!

 

Ukraina jest jednym z państw należących do Systemu Zielonej Karty. W wielu z krajów systemu posiadanie samego dokumentu nie jest potrzebne. Czy tak samo jest na Ukrainie? Nie.
 
Jeśli wybieracie się samochodem na Ukrainę i autem do Lwowa to przed wyjazdem trzeba wyposażyć się w dokument Zielonej Karty. Ile kosztuje Zielona Karta i gdzie można ją kupić?
 
Konieczność posiadania Zielonej Karty jadąc na Ukrainę samochodem nie znaczy, że koszt wycieczki wzrośnie. W większości przypadków Zielona Karta wydawana jest za darmo przez firmę u której kupiliśmy ubezpieczenie OC naszego samochodu.
 
Warto jednak pamiętać, że niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe wysyłają dokument pocztą, więc trzeba postarać się o niego wcześniej. Jeśli nie będziemy mieć darmowej Zielonej Karty z naszego towarzystwa ubezpieczeniowego to będzie trzeba takie ubezpieczenie dokupić i wtedy będziemy musieli za nie zapłacić.
 
Podsumowanie: czy na Ukrainę potrzebna jest Zielona Karta? Tak, jadąc własnym samochodem na Ukrainę, na przykład do Lwowa, musimy mieć Zieloną Kartę.

 
Polecamy również: