Czy do Słowenii potrzebna jest Zielona Karta? Czy wystarczy OC?

Słowenia to położone nad Morzem Adriatyckim państwo niektórym osobom często kojarzące się ze… Słowacją. Wiedza o Słowenii nie jest tak powszechna jak na przykład o Chorwacji więc wielu kierowców planujących swoje wczasy w Słowenii zastanawia się czy do Słowenii potrzebna jest Zielona Karta. Czy jadąc na wczasy do Słowenii musimy starać się o wyrobienie Zielonej Karty? Sprawdźmy to!

 

Jeśli planujecie wyjazd do Słowenii i zastanawiacie się czy do Słowenii potrzebna jest Zielona Karta to mamy odpowiedź. Słowenia jest jednym z krajów należących do Systemu Zielonej Karty. Jak wiadomo nie w każdym kraju systemu konieczne jest posiadanie Zielonej Karty. Czy w Słowenii jest potrzebna?
 
Słowenia, dzięki podpisaniu tak zwanego Układu Wielostronnego, jest jednym z tych krajów w których posiadanie Zielonej Karty na samochody z Polski nie jest wymagane od kierowców. Jadąc do Słowenii wystarczy, że weźmiemy ze sobą dokument potwierdzający zawarcie ubezpieczenia OC w Polsce i nie musimy martwić się o wyrobienie Zielonej Karty.
 
Podsumowanie: czy do Słowenii potrzeba jest Zielona Karta? Nie, w Słowenii wystarczy mieć dokument potwierdzający OC.

 
Polecamy również: