Antalya pogoda w sierpniu. Temperatury. Czy warto jechać?

Jeśli myślisz o spędzeniu letnich wakacji w Antalyi w Turcji, prawdopodobnie zastanawiasz się, jaka będzie pogoda. Jaka jest pogoda i temperatura w Antalya w sierpniu? Czy jest gorąco i upalnie? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tym, czego możesz spodziewać się po pogodzie podczas swojego pobytu.

 

Początek sierpnia to okres najwyższych średnich temperatur w Antalyi. Z początkiem miesiąca średnia temperatura to aż 35 stopni Celsjusza.

 
Wraz z upływem kolejnych tygodni średnia nieco spada ale nie za bardzo – w połowie sierpnia średnia temperatura to 34 stopnie, a pod koniec miesiąca średnia wynosi “tylko” 33 stopnie Celsusza.

 
Jeśli planujesz spędzać czas na zewnątrz, ważne jest, aby wziąć to pod uwagę i upewnić się, że jesteś nawodniony i robisz przerwy w cieniu.

 
Pomimo wysokich temperatur, często pojawia się chłodna bryza znad Morza Śródziemnego. Może to pomóc w utrzymaniu komfortu nawet w najgorętszych godzinach dnia. A jeśli chcesz uciec od upału, zawsze możesz wziąć kąpiel w orzeźwiających wodach morza.
 

Wieczory i noce również są gorące w sierpniu w Antalyi
. Nie ma też co liczyć na opady deszczu. Ten spada tu bardzo rzadko i jeśli już się pojawia to trwa bardzo krótko.

 


Czy warto jechać do Antalyi w sierpniu?

Sierpień to świetny czas na odwiedzenie Antalyi dla osób, które lubią wysokie temperatury, chcą kąpać się w ciepłym morzu lub opalać. Osoby chcące aktywnie zwiedzać miasto i inne atrakcje oddalone od morza muszą pamiętać, że jest tu bardzo gorąco. Dla takich aktywności lepszy jest wyjazd w czerwcu lub we wrześniu.

 
Polecamy zobaczyć także nasz przewodnik po największych atrakcjach w Antalya.

 
Polecamy również: